Mężczyzno – zadbaj o swój design

mężczyzna z golarką
Dobrze dobrana, wysokiej jakości golarka zapewni nam gładką skórę i pewność, że unikniemy podrażnień | fot.: materiał partnera

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rola mężczyzny ograniczała się do zarabiania pieniędzy i zapewnienia stabilności żonie i dzieciom. Dzisiaj, kiedy ten podział ról na męskie i kobiece ulega zdecydowanemu zatarciu, wielu panów zaczęło zwracać większą uwagę na swój wygląd zewnętrzny. Atrakcyjny mężczyzna jest zadbany, ma wypielęgnowaną skórę, schludne, dobrze dopasowane ubranie, czaruje nie tylko wyglądem, ale i odpowiednio dobranym zapachem. Na nowoczesny wizerunek składa się również dobra kondycja fizyczna i psychiczna.

Pielęgnacja

Codzienna higiena to absolutna podstawa. Dzień powinniśmy rozpoczynać od dokładnego oczyszczenia twarzy specjalnie do tego przystosowanym żelem myjącym. Taki kosmetyk przyda się również do mycia całego ciała pod prysznicem. Warto unikać mydła, które może wysuszyć skórę. Nawilżające mleczko do ciała i krem do twarzy – to odpowiednie zwieńczenie porannego rytuału. Wielu mężczyzn nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez porannego golenia. Dobrze dobrana, wysokiej jakości golarka zapewni nam gładką skórę i pewność, że unikniemy podrażnień. Golenie na mokro czy na sucho? Różne rodzaje golarek wraz z opisem ich wad i zalet znajdziesz w rankingu: https://simpleman.pl/braun-series-7/.

Modny mężczyzna

Przede wszystkim ważne jest, aby dobrze czuć się w ubraniach, które ubieramy. Warto nie podążać ślepo za modą, tylko starać się odnaleźć własny styl i dobierać ubrania do sylwetki. Co istotne, modnie – nie zawsze oznacza drogo.

Zapach

Gdyby zapytać kobiet na co zwracają szczególną uwagę, poznając mężczyznę, z pewnością na jednym z pierwszych miejsc znalazłby się przyciągający uwagę zapach. Często nawet z pozoru mniej atrakcyjny mężczyzna może cieszyć się sporym powodzeniem u płci pięknej, właśnie za sprawą zapachu, którego używa. Intrygujący, męski, ale przede wszystkim dobrany do osobowości właściciela sprawia, że ma on istotny wpływ na kształtowanie wizerunku mężczyzny. Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie kilku zapachów, których używamy w zależności od pory dnia, okazji oraz nastroju.

Sport to zdrowie

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” jak głosi stare przysłowie. O dobrą kondycję fizyczną powinniśmy dbać w każdym wieku. Ma ona ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Zadbane, wysportowane ciało zdecydowanie należy do największych męskich atrybutów. Poza tym w czasie uprawiania sportu w naszym ciele wytarzane są endorfiny, które jak wiadomo są nazywane hormonami szczęścia.

Zadbaj o rozwój intelektualny

Poza wyglądem zewnętrznym równie ważne jest dbanie o swoje wnętrze. Dobra książka, wizyta w teatrze czy na ulubionej wystawie, a może kurs rozwoju osobistego? Wszystko to sprawi, że poszerzysz horyzonty, wzmocnisz wiarę w siebie i poczujesz się spełnionym, zadbanym mężczyzną.

Materiał partnera