Odżywka do rzęs. Jak wybrać tę właściwą?

Piękne rzęsy
Odżywka do rzęs to produkt, po który sięga coraz więcej kobiet. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na rynku dostępne jest przeszło 300 różnych odżywek do rzęs, a każda z nich obiecuje wzrost, zagęszczenie i wzmocnienie rzęs. Jak wybrać tę właściwą, która będzie najskuteczniejsza?

Rzęsy to maleńkie włoski, dlatego wymagają delikatnej i trafionej w punkt pielęgnacji. Raczej nie spodoba im się kolejna warstwa wodoodpornej maskary, noszone 24/7 sztuczne rzęsy, ani płyny do demakijażu z powodującym utratę nawilżenia alkoholem. Jest wiele szkodliwych czynników, przed którymi należy ochraniać rzęsy.

Odżywka do rzęs to produkt, po który sięga coraz więcej kobiet. Jest najlepszym wsparciem w codziennej pielęgnacji, a właściwie jedynym typem kosmetyku, który może wspomóc wzrost rzęs i zapobiec ich wypadaniu. Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

Przy wyborze warto kierować się kilkoma wyznacznikami.

Zapoznaj się z opiniami

Przeglądając fora internetowe i rankingi produktów można dowiedzieć się wielu cennych informacji np. czy dany produkt jest skuteczny, czy jest popularny. Wiadomo, że im częściej wybierany kosmetyk, tym większe prawdopodobieństwo, że jest wart naszej uwagi. Kobiety chętnie polecają sobie kosmetyki, dlatego czytanie opinii to klucz do znalezienia odpowiedniej odżywki do rzęs. O złym kosmetyku nie przeczytamy zbyt wiele, a jeśli już to niepochlebnie.

Porównaj cenę do jakości

Internet może podpowiedzieć kilku faworytów, dlatego w kolejnym kroku warto zastanowić się, co oferują dane odżywki. Porównanie ceny do jakości składników, szybkości działania i skuteczności to dobre rozwiązanie. Ważne! Nie kierujmy się tylko jednym wyznacznikiem – najtańsza odżywka do rzęs niekoniecznie jest najlepszą. Wybierajmy te produkty, które oferują jak najwięcej, a przy tym ich cena nie jest kosmiczna.

Zwróć uwagę na składniki

Bardzo ważne jest uwzględnienie podczas wyboru tego, co zawiera odżywka do rzęs. To kosmetyk o działaniu miejscowym, dlatego liczy się dobrze skomponowany skład o łagodnym działaniu. Żadnych alkoholi, parabenów, silikonów. Dobra odżywka do rzęs powinna mieć za to przynajmniej jeden ekstrakt roślinny (bogactwo witamin, minerałów i kojących związków chemicznych). Może też zawierać naturalne olejki, peptydy, aminokwasy.


Materiał partnera zewnętrznego