Ile trwa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa
Zastanawiasz się nad tym ile czasu potrzebujesz, żeby wykonać zabieg depilacji laserowej? Jest to ściśle uzależnione od tego, na jaką partię będzie wykonywana depilacja | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Od kilku lat depilacja laserowa cieszy się bardzo dużą popularnością, ze względu na wysoką skuteczność, jaką oferuje. Odpowiednio wykonana jest w stanie usunąć ponad 95% zbędnego owłosienia. Oczywiście, wiele też zależy od grubości włosków oraz ich koloru. Laser Diodowy działa na barwnik znajdujący się we włosie, czyli na melaninę i dzięki niej uszkadza strukturę włosa.

Obecnie najlepszym laserem do tego typu zabiegów jest laser diodowy Light Sheer Duet, który w bardzo precyzyjny a zarazem bezpieczny sposób działa nie tylko na cebulki ale też mieszki włosowe, trwale je usuwając. Wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej pozwala uzyskać ogromny komfort oraz zwiększyć pewność siebie. Może właśnie dlatego często zabiegi depilacji laserowej są wręczane pod postacią karty podarunkowej, bliskim nam kobietom. Najczęściej tego typu prezenty wręczane są w okresie Bożego Narodzenia.

Teraz warto zadać sobie kilka podstawowych pytań: Ile trwa depilacja laserowa? Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej? Za moment postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Ile trwają zabiegi depilacji laserowej?

Zastanawiasz się nad tym ile czasu potrzebujesz, żeby wykonać zabieg depilacji laserowej? Jest to ściśle uzależnione od tego, na jaką partię będzie wykonywana depilacja. Jeżeli np. chcesz wykonać u siebie depilację laserową bikini laserem diodowym Light Sheer Duet, to potrzebujesz ok. 30-40 minut. W przypadku depilacji pach jest to zwykle ok. 20 minut a jeżeli chodzi o zabieg depilacji wykonywany na całe nogi, czyli łydki i uda, wizyta powinna się zamknąć w 1,5h. Tak naprawdę depilacja laserowa jest szybkim zabiegiem, który zajmie Ci mało czasu w ciągu dnia.

Jeżeli chodzi o ceny depilacji laserowej również są one uzależnione od tego na jaką partię swojego ciała będziesz chciała wykonać zabieg.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Chyba każda osoba, która zdecydowała się wykonać zabiegi depilacji laserowej zastanawia się ile będzie się utrzymywał efekt zabiegu. Pierwsze efekty depilacji zauważysz już po pierwszej wizycie w salonie. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że będzie to niewielka zmiana, ponieważ laser działa tylko na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Dla uzyskania dla siebie w pełni satysfakcjonujących efektów depilacji wybranej partii ciała potrzebujesz 6 – 7 wizyt w salonie.

Ważne jest także to, żeby pomiędzy kolejnymi zabiegami, które średnio odbywają się, co 8 tygodni, nie zapominać o tym, żeby golić odrastające włoski zwykłą maszynką a nie depilować skórę depilatorem, woskiem, pastą cukrową lub wyrywać je pęsetką.

Aby efekty depilacji były trwałe koniecznie musisz wykonać całą serię depilacji w wyznaczonym przez kosmetologa czasie. Zdarza się, że po ok. 2-3 latach potrzebne będzie wykonanie tzw. „zabiegu przypominającego” jednak jest to kwestia mocno indywidualna.


Materiał partnera zewnętrznego