Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Krem
Codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga użycia kremu, dostosowanego do potrzeb tej partii twarzy.

Skóra wokół oczu jest cienka, wrażliwa i bardzo delikatna, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Zaleca się codziennie nakładanie na nią kremu, wykonywanie dokładnego demakijażu oraz stosowanie maseczek pod oczy, najlepiej w postaci płatków.

Skóra pod oczami jest szczególnie narażona na przesuszenie, ponieważ znajduje się w niej mała ilość gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za produkcję ochronnego sebum. Dodatkowo włókna kolagenowe skóry wokół oczu cechują się niską sprężystością, co sprawia, że tworzą się na niej pierwsze zmarszczki, tzw. kurze łapki.

Krem pod oczy

Codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga użycia kremu, dostosowanego do potrzeb tej partii twarzy. Taki kosmetyk można kupić zarówno w aptekach, jak i w drogeriach, np. w Superkoszyk. Nie zaleca się nakładania na skórę pod oczami kremów, przeznaczonych do pielęgnacji całej twarzy. Mogą one nadmiernie obciążyć wrażliwą i delikatną skórę pod oczami. Najlepiej wybrać kosmetyk, który jest przebadany okulistycznie, w przeciwnym razie może on doprowadzić do zapalenia spojówek. Kremy pod oczy powinny zawierać substancje o właściwościach wygładzających i nawilżających, np. kolagen, elastynę, ceramidy i liposomy. Dobrze sprawdzą się również preparaty z witaminą A, która ujędrni skórę pod oczami i opóźni proces powstawania zmarszczek.

Demakijaż oczu

Bardzo ważna w pielęgnacji skóry pod oczami jest dbałość o dokładne zmywanie makijażu. Najlepiej użyć do tego celu kosmetyków, przeznaczonych do demakijażu tej partii twarzy. Zwykle przyjmują one formę mleczek lub dwufazowych płynów. Tego typu preparaty są bezwonne i bezalkoholowe. Zawierają substancje tonizujące i nawilżające wrażliwe partie skóry wokół oczu. Najczęściej ich formuła wzbogacona jest o naturalne olejki, wodę różaną i kwiatowe ekstrakty.

Płatki pod oczy

Płatki pod oczy są dobrym pomysłem na natychmiastowe ukojenie i nawilżenie wrażliwej skóry. Stosowane regularne skutecznie niwelują cienie oraz zmniejszają opuchliznę. Wyróżnia się dwa rodzaje płatków pod oczy: hydrożelowe i kolagenowe. Pierwsze z nich łagodzą podrażnienia, nawilżają i zmniejszają opuchliznę pod oczami. Natomiast płatki kolagenowe mają dodatkowo właściwości liftingujące. Zaleca się stosowanie ich regularnie, dwa lub trzy razy w tygodniu.