Jakie są skuteczne zabiegi modelujące sylwetkę?

liposukcja kawitacyjna
Lipolaser wykorzystywany jest głównie w celu konturowania ciała, redukcji cellulitu, zmniejszania obwodu różnych części ciała oraz obkurczania i ujędrniania skóry ciała | fot.: materiał partnera

Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawa dbałości o szczupłą sylwetkę. Czasami jednak mamy do czynienia z miejscowymi depozytami tkanki tłuszczowej czy cellulitem, których ciężko jest się pozbyć mimo usilnych starań. Obecnie dostępne są różne metody, które wspomagają nasze wysiłki i pozwalają szybciej osiągnąć zadowalające rezultaty. Sprzymierzeńcami w walce o smuklejsze i bardziej jędrne ciało są zabiegi takie jak liposukcja ultradźwiękowa czy też zabiegi z wykorzystaniem lipolasera. Obsługę niezbędnych urządzeń oraz umiejętność wykonywania zabiegów opanujemy wybierając odpowiedni kurs kosmetyczny w Beauty Lider w Warszawie. Ośrodek prowadzi liczne kursy kosmetyczne, kursy podologiczne, kursy z zakresu medycyny estetycznej i wiele innych interesujących szkoleń, które pozwolą na podniesienie kwalifikacji i poszerzenie oferty gabinetu kosmetycznego o zabiegi cieszące się dużym zainteresowaniem klientów.

 Lipolaser – czym jest i jakie efekty możemy przy jego pomocy osiągnąć?

Lipolaser wykorzystywany jest głównie w celu konturowania ciała, redukcji cellulitu, zmniejszania obwodu różnych części ciała oraz obkurczania i ujędrniania skóry ciała. Lipolaser to tak zwany zimny laser, który emituje promieniowanie o długości 650 nm i pozwala na uzyskanie efektów terapeutycznych w sposób całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Wiązka świetlna ma działanie lipolityczne. Trójglicerydy ulegają rozkładowi na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które trafiają do układu limfatycznego a następnie są metabolizowane z naszego organizmu. Lipolaser tworzy wiązkę lasera w formie filarowej. Dzięki temu możliwa jest większa kontrola nad zawartością oddzielanego tłuszczu, a sam zabieg charakteryzuje się znaczną skutecznością bez ryzyka powstania nierówności. Zabiegi z zastosowaniem lipolasera pomogą szybko zmniejszyć obwód pasa, bioder czy ud bez ryzyka wywarcia negatywnego wpływu na tkanki takie jak skóra, nerwy czy naczynia krwionośne. 

Liposukcja ultradźwiękowa połączona z dermomasażem vacuum

Liposukcja ultradźwiękowa, inaczej znana jako liposukcja kawitacyjna, może być stosowana w obrębie dowolnych partii ciała, w tym brzucha, pośladków, łydek czy pleców w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Liposukcja w połączeniu z dermomasażem umożliwią skuteczną redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, a także blizn zanikowych oraz rozstępów. Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa? Zabieg przeprowadzany jest miejscowo z wykorzystaniem głowicy emitującej fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Rozbite pod wpływem ultradźwięków komórki tłuszczowe odprowadzane są przez układ limfatyczny i żylny co umożliwia ich zmetabolizowanie. Podczas gdy liposukcja ultradźwiękowa zwalczy tkankę tłuszczową, dermomasaż pomoże w zwalczaniu cellulitu. Wykonywany jest przy pomocy głowicy z ruchomymi rolkami, całość podłączona jest do rury ssącej. Masaż działa na tkankę podskórną oraz skórną i powoduje poprawę krążenia oraz stymuluje przepływ limfy. Dzięki serii zabiegów i stosowaniu się do zaleceń uzyskamy satysfakcjonujące rezultaty i będziemy mogli cieszyć się wyraźnie wymodelowaną sylwetką.

Materiał partnera