Wszystko o keratynowym prostowaniu włosów w dobrym salonie fryzjerskim

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy codziennie stają przed problemem puszących się i trudnych do ułożenia włosów | fot.: pexels

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego efektem są lśniące i gładkie włosy. Przeprowadzenie procedury powoduje, że można zrezygnować lub w znacznym stopniu ograniczyć korzystanie z prostownicy. Do prostowania włosów keratyną, stosuje się produkty na bazie naturalnej keratyny, które wygładzają, odbudowują, a jednocześnie chronią włosy. Uzyskany finalnie stopień wyprostowania włosów może być różny dla poszczególnych osób, a uzależniony jest od rodzaju, grubości, kondycji oraz sposobu pielęgnacji włosów.

Keratynowe prostowanie włosów – sposób na zadbaną fryzurę

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy codziennie stają przed problemem puszących się i trudnych do ułożenia włosów. Trwałe prostowanie włosów powoduje, że kosmyki są miękkie i odbudowane, a czas ich modelowania zostaje skrócony co najmniej o połowę. Zabieg trwa średnio 3 godziny – czas trwania jest uzależniony od długości włosów – a jego efekty są widoczne przez co najmniej miesiąc. Prostowanie keratynowe jest wykonywane przy użyciu wysokiej klasy kosmetyków brazylijskiej firmy INOAR. Do przeprowadzenia procedury są używane jednorazowe maski ochronne – zarówno przez klienta, jak i fryzjerkę – co obydwojgu pozwala zachować maksymalny komfort w trakcie zabiegu.

Prostowanie keratynowe w salonie fryzjerskim

Trwałe prostowanie włosów nie jest skomplikowanym procesem. W profesjonalnych salonach fryzjerskich, takich jak Jean Louis David: https://salony-jeanlouisdavid.pl/, odbywa się w kilku prostych krokach.

 1. Mycie
  Procedurę należy rozpocząć od dwu- lub trzykrotnego umycia włosów za pomocą szamponu oczyszczającego. Każde z myć – podczas których należy kolistymi ruchami pocierać o siebie włosy – powinno trwać 3 minuty.
 2. Rozczesanie
  Kolejny krok to odsączenie nadmiaru wody i delikatne rozczesanie kosmyków.
 3. Suszenie
  Rozczesane włosy należy dokładnie wysuszyć, nie pozostawiając na głowie wilgotnych kosmyków.
 4. Nałożenie keratyny
  Przed przejściem do kluczowej części prostowania keratynowego, jakim jest nałożenie produktu na włosy, należy włożyć rękawiczki, wstrząsnąć butelką z keratyną, a następnie wlać produkt do miseczki (ok. 30-40 g). Keratynę należy nakładać na podzielone na cztery sekcje włosy, pasmo po paśmie, rozpoczynając od tyłu głowy. Włosy nie mogą być przeciążone zbyt dużą ilością produktu, z kolei niewystarczająca ilość, grozi uszkodzeniem kosmyków w trakcie prostowania. Specyfik powinien znajdować się w odległości co najmniej 1 cm od skóry głowy. Po rozprowadzeniu całości, keratynę należy pozostawić na głowie na 20 minut.
 5. Suszenie keratynyPrzed rozpoczęciem suszenia, zarówno klientka, jak i pracownik salonu, musi założyć maseczkę. Suszenie keratyny należy robić do momentu, aż włosy będą w całości suche. Należy przy tym pamiętać o ustawieniu suszarki na średnią temperaturę. Podczas suszenia, nie wolno dotykać włosów suszarką ani ich modelować.
 6. Prostowanie keratynoweWłosy należy podzielić na trzy równe sekcje, używając do tego celu płaskich klipsów. Od kondycji włosów zależy, na jaką temperaturę najlepiej ustawić prostownicę – w przypadku opornych kosmyków, może to być maksymalnie 230 stopni. Kosmyki należy prostować pasmo po paśmie, rozpoczynając od tyłu głowy. Każde pasmo należy przeciągnąć prostownicą 7-10 razy, do momentu, aż łuska będzie całkowicie zamknięta.
 7. Zakończenie zabiegu
  Z tak wyprostowanymi włosami, nie trzeba nic więcej robić, jednak w razie potrzeby, można je dodatkowo spłukać wodą i wysuszyć.
  Warto pamiętać o tym, że po zabiegu trwałego prostowania włosów, nie trzeba już korzystać z prostownicy.  W dniu przeprowadzenia procedury, lepiej unikać basenu i sauny, a także nie spinać włosów.

Trwałe prostowanie włosów – jak przedłużyć jego efekty?

Żeby móc jak najdłużej cieszyć się z efektownie wyprostowanych kosmyków, warto zastosować kilka prostych zaleceń dotyczących pielęgnacji włosów. Przede wszystkim, bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Po wyprostowaniu włosów keratyną, najlepiej stosować kosmetyki z serii Keratin Therapy Urban Care, których skład jest idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań kosmyków po tego rodzaju zabiegu. Warto pamiętać o tym, by przed korzystaniem z basenu nałożyć na włosy czepek – chlorowana woda znacznie przyspiesza proces wypłukiwania keratyny. Podczas kąpieli w słonej wodzie, na przykład w trakcie wakacji, warto zabezpieczyć włosy nakładając specjaną odżywkę, jednak nie daje to 100% ochrony, dlatego po zabiegu keratynowego prostowania włosów najlepiej zrezygnować na jakiś czas z wizyt w saunie oraz kąpieli w słonej i chlorowanej wodzie. Należy również, po każdym myciu, dokładnie wysuszyć włosy suszarką, nie wolno zostawiać wilgotnych kosmyków np. na noc, to również powoduje niwelowanie osiągniętych efektów.


Artykuł sponsorowany