Radzimy, jak znaleźć dobrą klinikę medycyny estetycznej

portal moment
Oto kilka wskazówek, które pomogą w znalezieniu dobrej i bezpiecznej kliniki urody | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Polki coraz chętniej korzystają z pomocy medycyny estetycznej. Kliniki urody z roku na rok cieszą się większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ ich usługi wciąż stają się bardziej dostępne i tańsze. Szukając miejsca, w którym zostanie wykonany zabieg poprawy urody, trzeba kierować się wieloma aspektami. Oto kilka wskazówek, które pomogą w znalezieniu dobrej i bezpiecznej kliniki urody.

Korzystaj z miejsc ze sprawdzoną kadrą medyczną

Wiele słyszy się o nieudanych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego, zanim nie oddasz swojego wyglądu w ręce specjalistów, sprawdź ich kwalifikacje. Najlepiej wybierać kliniki urody, w których nawet drobne zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane są przez doświadczonych kosmetologów, a za usługi z zakresu chirurgii plastycznej odpowiadają renomowani lekarze. Co ważne, w profesjonalnych klinikach urody, przed zdecydowaniem się na konkretny zabieg, pacjent ma możliwość skorzystania z specjalistycznej konsultacji medycznej. Podczas rozmowy ekspert doradzi usługi, które pozwolą osiągnąć efekt oczekiwany przez klienta. Co więcej, oceni także, czy stan zdrowia oraz inne czynniki pozwalają na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.

Sprawdź, z jakich kosmetyków korzysta klinika

Ważne, aby produkty, z których wykorzystaniem będzie przeprowadzany zabieg upiększający, zostały dobrane do wieku oraz potrzeb skóry pacjenta. Istotne także, aby były to naprawdę wysokiej jakości preparaty, pochodzące od renomowanych marek. Powinny być one hermetycznie zamknięte, ważne oraz mieć oznaczenia, dopuszczające je do użytku (symbole CE oraz FDA). Niestety, w ostatnich latach w niektórych salonach można natknąć się na tańsze zamienniki (dotyczy to szczególnie preparatów z kwasem hialuronowym oraz botoxu), pochodzące z nielegalnych źródeł. Skorzystanie z nich może być niebezpieczne i zepsuć efekt zabiegu. Dlatego zawsze przed zdecydowaniem się na usługi konkretnej kliniki urody, upewnij się, że miejsce jest godne zaufania.

System rezerwacji moment.pl
System rezerwacji moment.pl | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kieruj się rzetelnymi opiniami

Najlepszym potwierdzeniem renomy klinki medycyny estetycznej są opinie jej klientów. Gdzie można je znaleźć? Najłatwiej zajrzeć do sieci. Trzeba jednak być ostrożnym. Na stronie internetowej firmy oraz na portalach branżowych mogą znaleźć się nierzetelne oceny, wystawanie przez osoby, które nigdy nie miały styczności z konkretną firmą. Dobrze jest poszukać stron, na których wypowiadają się prawdziwi klienci. Jednym z takich miejsc jest moment.pl . To portal stworzony przez programistów z Versum. Znajdują się na nim wizytówki sprawdzonych salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej oceniane przez osoby, które skorzystały z ich usług. Można znaleźć tam opinie o większości najpopularniejszych firm z branży beauty w Polsce.

Odwiedź klinikę osobiście

Zanim nie zdecydujesz się na poważniejszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, sam wybierz się do kliniki, z której usług chcesz korzystać. Dzięki temu będziesz mógł łatwo ocenić czystość panującą we wnętrzach oraz sprawdzić, czy gabinet dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym. Pamiętaj o tym, że jedynie nowoczesny sprzęt pozwoli na właściwe postawienie diagnozy i przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu. Odwiedzając klinikę, zwróć również uwagę na certyfikaty oraz uprawnienia, którymi dysponują pracownicy kliniki – zwykle są one zamieszczone na stronie internetowej lub wywieszone w widocznym miejscu do wglądu pacjentów.

Rezerwacje moment.pl
Rezerwacje moment.pl | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kieruj się jakością, nie ceną

Udany zabieg z zakresu medycyny estetycznej nie może być zbyt tani. Naprawdę atrakcyjne okazje zawsze powinny wzbudzić czujność pacjenta. Trzeba sobie uwiadomić, że usługi prawdziwych specjalistów, wysokiej jakości preparaty i nowoczesny sprzęt słono kosztują, co bezpośrednio przekłada się na cenę usług klinik urody. Nie warto jednak oszczędzać na własnym wyglądzie. Tylko profesjonalna klinika medycyny estetycznej jest gwarancją udanego, bezpiecznego zabiegu i jego długotrwałych, zadowalających efektów. Piękny wygląd to aspekt, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać.


Materiał partnera zewnętrznego