Krem nawilżający – dlaczego skóra go potrzebuje?

kobieta wcierająca w dłonie krem nawilżający
Tylko z właściwym nawadnianiem jesteśmy w stanie utrzymać cerę w dobrej kondycji – tak, żeby była zdrowa i ładnie wyglądała | fot.: stock.adobe.com

Niezależnie od rodzaju nasza skóra potrzebuje nawilżenia. Tylko z właściwym nawadnianiem jesteśmy w stanie utrzymać cerę w dobrej kondycji – tak, żeby była zdrowa i ładnie wyglądała. Należy też uzupełniać ubytki wodne, które powstają w wyniku np. działania promieni UV. Co jest więc niezbędne? Nie trudno domyślić się, że krem nawilżający. Oczywiście istnieje cała masa argumentów przemawiających na rzecz kosmetyku tego typu. Poznajmy je razem na przykładzie takiego produktu jak Mixa krem nawilżający.

Mixa krem nawilżający. Mój wybór, bo…

Mixa krem nawilżający ma w sobie cynk oraz kwasy, które pomagają złuszczać naskórek. Dzięki nim łatwiej pozbywamy się martwych komórek i tym samym jesteśmy w stanie zapobiegać wypryskom. Skład został tu tak dobrany, żeby ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej było zminimalizowane. Nie znajdziemy więc w tym kremie np. parabenów. Jest to kosmetyk, któremu zdecydowanie przypisać można określenie „hipoalergiczny”. Śmiało mogą z niego korzystać osoby ze skórą wrażliwą, z tendencją do niedoskonałości. Ważne też, że Mixa krem nawilżający nie roluje się. Na plus są także lekka konsystencja, która łatwo się rozprowadza i szybko wchłania (bez pozostawiania na skórze tłustej warstwy), oraz delikatny, przyjemny i ledwie wyczuwalny zapach. Wraz z tym kosmetykiem otrzymujemy również miłe uczucie odświeżenia, co jest wartością dodaną szczególnie rano. Produkt nadaje się także pod makijaż. Nie bez znaczenia jest też to, że mamy tu do czynienia z kremem wydajnym. Średnio jedno opakowanie wystarcza nawet na trzy miesiące. Oczywiście, jeżeli nakładamy na twarz cienką warstwę preparatu. Taka jego ilość w zupełności wystarczy.

 

Mixa krem nawilżający przeciw niedoskonałościom. Dlaczego pomoże również Tobie?

Mixa krem nawilżający przeciw niedoskonałościom to kosmetyk odpowiedni dla osób, które każdego dnia, bez wyjątku, zmagają się z niedoskonałościami (takimi jak np. błyszcząca się twarz czy zaczerwienienia), rozszerzonymi porami oraz suchą skórą. To także dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym dokucza nadmierne wydzielanie sebum (za dużo łoju to rezultat niewłaściwego nawilżenia skóry). Dlatego ważne jest to, żeby kosmetyk matowił skórę. Mixa krem nawilżający przeciw niedoskonałościom jest w tym niezastąpiony. Warto też sięgnąć po ten produkt, jeżeli zależy nam na tym, żeby skóra była rozjaśniona i gładka przez cały dzień oraz wyglądała na zdrową i promienną. Do tego Mixa krem nawilżający pomaga w gojeniu ran oraz zmniejsza stany zapalne. Pamiętajmy też, że z dobrym nawilżeniem uda nam się uniknąć szybkiego wiotczenia skóry. To z kolei spowolni pojawianie się zmarszczek.


Materiał partnera zewnętrznego