Makijaż oczu – tych błędów unikaj!

makijaż oczu
Jeśli lubisz używać cieni do powiek, koniecznie naucz się ich odpowiedniego blendowania | fot.: materiał partnera

Makijaż oczu nakłada się zarówno na co dzień, jak i z myślą o znacznie bardziej wymagających okazjach. Podczas wykonywania takiego make-upu należy skupić się na kilku ważnych zasadach, które pozwalają na uzyskanie doskonałego efektu, niezależnie od okoliczności. Jakie błędy w makijażu oczu są najczęściej popełnianie i co możesz zrobić, by ich uniknąć?

Sklejone rzęsy

Kiedyś sklejone rzęsy nie były uznawane za błąd, jednak obecnie są zazwyczaj oznaką nieumiejętnego posługiwania się tuszem. Zbyt wiele warstw tego kosmetyku prowadzi do powstania nieestetycznego efektu, psującego nawet najbardziej udany makijaż. Za duża ilość produktu na rzęsach kruszy się w ciągu dnia, co skutkuje pojawianiem się ciemnego osadu pod oczami. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy używać kosmetyku z umiarem i stawiać na sprawdzone formuły, które nie sklejają poszczególnych włosków.

Nieestetyczne blendowanie cieni

Jeśli lubisz używać cieni do powiek, koniecznie naucz się ich odpowiedniego blendowania. Niewłaściwie rozprowadzone kosmetyki mogą bowiem tworzyć plamy widoczne nawet z dużej odległości. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciemnych, wieczorowych make-upów. Oprócz cieni dobrej jakości warto postawić także na sprawdzone pędzle do makijażu oczu w kilku kształtach. Puszyste modele sprawdzają się najlepiej podczas gładkiego rozcierania formuły, podczas gdy te bardziej precyzyjne nadają się do rozcierania kredki lub nakładania produktów w wewnętrznym kąciku. Takie pędzle do makijażu oczu możesz znaleźć w całych zestawach, co ułatwi Ci wykonywanie kompletnego make-upu.

Pomijanie makijażu dolnej powieki

Ten błąd w dalszym ciągu jest nadal niezwykle powszechny. Pomijanie makijażu dolnej powieki sprawia, że cały uzyskany efekt wydaje się niekompletny. Zastosowanie takiego kroku pozwala na domknięcie cieniowania, niekiedy powiększając optycznie oko. Aby wzmocnić wrażenie „dużego oka”, warto użyć dodatkowo beżowej kredki, która otworzy nieco bardziej powieki i nada makijażowi świeższy charakter.

Zbyt mocne podkreślenie brwi

Instagramowe brwi w dalszym ciągu są popularne, jednak należy pamiętać o tym, by zachować umiar. Zbyt ciemne pomady, kredki lub cienie potrafią dodać lat oraz sprawić, że makijaż wygląda ciężko i nieestetycznie. W make-upie dziennym warto postawić jedynie na delikatne podkreślenie włosków. Wieczorem można pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa, szczególnie w sytuacji, gdy zamierzasz wykonać na powiekach smokey eye. Warto jednak pamiętać, by brwi nie wychodziły na pierwszy plan, a jedynie stanowiły dopełnienie Twojego spojrzenia.

Niewłaściwie przygotowana powieka

W przypadku mocniejszych makijaży źle przygotowana powieka może spowodować osadzanie się cieni w załamaniu, warzenie lub utratę pigmentacji wraz z upływem kolejnych godzin. Dobrym pomysłem jest korzystanie ze specjalnych baz lub zwykłego korektora przed sięgnięciem po kolorową paletę. Do cieni brokatowych i błyszczących świetnie sprawdzą się kleje stworzone z myślą o takich kosmetykach. Są one niezastąpionym wyborem podczas długich wieczorów, w trakcie których makijaż musi przetrwać w nienaruszonym stanie nawet kilkanaście godzin.

Materiał partnera zenwętrznego

Tags from the story
, , , ,