Pierwszy tatuaż – to musisz wiedzieć!

dziewczyna pierwszy tatuaż
Przypominamy też, że na tatuażach się nie oszczędza, a to oznacza, że lepiej zapłacić więcej, zaś zyskać świetną ozdobę ciała, która będzie Was zachwycać | fot.: stock.adobe.com

Tatuaże są modne i nic nie wskazuje na to, aby modne przestały być. Jednocześnie coraz więcej osób nawet po 50 roku życia decyduje się na pierwszą dziarę. Trzeba przyznać, że tatuaż już dawno przestał być tylko ozdobą ciała. Można uznać go też za sposób wyrażenia siebie czy po prostu rodzaj buntu. Każdy może traktować go jak tylko chce. Jeżeli zastanawiacie się nad pierwszą dziarą, to koniecznie powinniście przeczytać nasz tekst.

Czy tatuaż boli?

Każdy tatuaż boli. Rzecz jasna intensywność bólu zależy w dużej mierze od miejsca, które jest tatuowane. Wielu doświadczonych tatuażystów na podstawie obserwacji swoich klientów, ale i z własnego doświadczenia może potwierdzić, że najbardziej boli tatuowanie pachwiny czy okolic kości. Również tatuowanie żeber, wnętrza uda, stóp, kostki czy łokci jest bardzo bolesne. Mniej bolesne są miejsca, gdzie skóra jest grubsza. Choć prawda jest taka, że każdy człowiek ma inny próg bólu. Dla jednym tatuowanie ramienia będzie wywoływało dyskomfort, zaś u innych ból będzie nieznośny. Czy oznacza to, że powinno się zrezygnować z tatuażu? Również odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, czego Wy chcecie. Natomiast pewne jest to, że nie można liczyć, że tatuażysta poda jakieś znieczulenie. Do tego samemu nie można się znieczulać. Jeżeli przyjdzie Wam do głowy, by wypić nieco alkoholu dla rozluźniania, to pewne jest to, że bardzo szybko pożałujecie swojej decyzji. Otóż alkohol rozrzedza krew, co może powodować jeszcze większe odczuwanie bólu, ale też problemy z gojeniem się.

Czy tatuaż się rozciąga?

Co warto wiedzieć przed pierwszym tatuażem? Na pewno warto znać odpowiedź na pytanie czy tatuaż się rozciąga. I niestety prawda jest taka, że tak. Ale wszystko zależy również od miejsca, w którym macie dziarę. Jeżeli jest to brzuch, to trzeba liczyć się z tym, że gdy przytyjecie, to dziara się rozciągnie. Szczególnie często dzieje się tak u kobiet po ciąży. Ale są też osoby, które ćwiczą i wzmacniają jędrność skóry, a dzięki temu tatuaż nawet po latach świetnie się prezentuje. Jeżeli jednak tatuaż się Wam rozleje czy raczej rozmyje, to nie musicie od razu decydować się na jego laserowego usunięcie. Możecie zawsze udać się do doświadczonego tatuażysty, który zakryje mankamenty tuszem. Może powiększyć dziarę, ale i wykonać cieniowanie. Zatem nie musicie się martwić, że tatuażu nie można naprawić czy raczej poprawić.

Ile trwa wykonanie dziary?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od wielu czynników, choćby miejsca, na którym będziecie mieć tatuaż, ale i wielkości, stylu czy nacisku na detale. Wykonanie małego tatuażu potrwa kilka minut, zaś dużego minimum kilka godzin, przy czym tatuażysta może potrzebować kilka sesji, by ukończyć dziarę. Jeżeli występuje cieniowanie czy konturowanie, to ten czas może się wydłużyć. Jednocześnie musicie też wiedzieć, że pomiędzy jedną sesją, a kolejnymi często zalecana jest minimum kilkutygodniowa przerwa po to, aby skóra się zagoiła. Przypominamy też, że na tatuażach się nie oszczędza, a to oznacza, że lepiej zapłacić więcej, zaś zyskać świetną ozdobę ciała, która będzie Was zachwycać. W innym przypadku Wasz tatuaż może być zwyczajnie powodem do wstydu. Przed wybraniem salonu tatuażu warto sprawdzić opinie, ale też zobaczyć prace artysty. Do tego nie zniechęcajcie się jeżeli terminy będą odległe, bo to świadczy tylko o profesjonalizmie i renomie. Dlatego lepiej poczekać na termin niż udać się w miejsce, które ma średnie bądź słabe opinie.

Czy można zaprojektować tatuaż samodzielnie?

Oczywiście, że można zaprojektować tatuaż samodzielnie. Ale można też skorzystać z pomocy tatuażysty, który wykona projekt zgodnie z Waszymi wytycznymi. Dzięki temu macie pewność, że będzie on dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Zawsze możecie poprosić o poprawę projektu. Jednocześnie możecie też skorzystać z gotowych projektów. Możliwości jest sporo. Ważne jest to, aby nigdy nie robić tatuażu pod wpływem impulsu. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, to warto decyzję jeszcze przemyśleć, tak aby potem nie żałować.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,