Neony nadal modne

paznokcie neonowe
Klucz do sukcesu leży przede wszystkim w doborze dodatków do manicure | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Neonowe paznokcie – tak czy nie? Niektóre paznokciomaniaczki odkryły je już kilka miesięcy temu, dla innych natomiast jest to hit ostatnich dni! Jedno jest pewne – neony królują w manicure już od dłuższego czasu i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Co sprawia, że są uwielbiane przez tyle kobiet na całym świecie? Do jakich outfitów pasuje neonowy manicure? Przekonaj się, że – wbrew niektórym opiniom – nawet tak intensywne kolory można łączyć na wiele sposobów, uzyskując bardzo interesujące efekty na płytce!

Neonowe paznokcie, czyli jakie?

Jakie neonowe kolory lakierów hybrydowych są najmodniejsze na płytce? Które wybiera się najczęściej i najchętniej? Obecnie największe triumfy święcą przede wszystkim intensywne róże, mocne błękity, fluorescencyjne żółcie oraz pomarańcze. To jednak nie wszystkie modne barwy. W trendzie są także zielenie, fiolety, a nawet czerwienie! Generalnie wszystko to, co neonowe, sprawdza się doskonale do wielu outfitów, dlatego też paznokciomaniaczki pokochały ten rodzaj lakierów na swojej płytce!

Neonowe paznokcie nie tylko dla odważnych!

Często słyszymy, jak kobiety mówią, że chciałyby wybrać neonowy manicure, ale obawiają się, że jest dla nich zbyt odważny. Czy jest tak w rzeczywistości…? Czy naprawdę neonowe paznokcie są dedykowane jedynie dla kobiet, które niczego się nie boją? Klucz do sukcesu leży przede wszystkim w doborze dodatków do manicure… Poniżej przedstawimy kilka porad, co zrobić, żeby neonowe paznokcie pasowały TAKŻE osobom, które o nich marzą, ale obawiają się, że będą się za bardzo rzucać w oczy!

Neony na dłoniach – klasyka na stopach

Jeżeli decydujesz się na manicure z użyciem któregoś z neonowych kolorów, od razu radzimy Ci postawić na zdecydowanie bardziej klasyczne rozwiązanie na stopach. Nie musi być to oczywiście od razu bezbarwny lakier czy typowy “nudziak”, ale jeśli nie chcesz się za bardzo wyróżniać, przemyśl może pastelowy pedicure? Niektóre paznokciomaniaczki decydują się na interesujące połączenie neonowego różu na dłoniach i np. delikatnego, subtelnego na stopach. Dzięki temu będziesz miała poczucie, że wszystko do siebie pasuje, ale jednak nie będzie za dużo “neonu”!

Kto powiedział, że neonowe muszą być wszystkie paznokcie?

Kolejna, przydatna wskazówka dotyczy ilości “neonu” w stylizacji paznokci… Jeżeli szalejesz za intensywnymi, fluorescencyjnymi barwami, ale jednocześnie obawiasz się ich na każdej płytce, wypróbuj na początku manicure z użyciem dwóch barw. Jedna z nich może być bardzo delikatna – pastelowa czy też nude. Druga natomiast może być jak najbardziej intensywna i rzucająca się w oczy. Grunt to znaleźć odpowiednie proporcje między barwami. Na początku, w celach testowych, wystarcza pomalowanie tylko jednej płytki u każdej dłoni na neonowy kolor. Następnie – gdy już przekonasz się do fluorescencyjnych paznokci, możesz szaleć zdecydowanie bardziej!

Neonowe paznokcie – klasyczny ubiór

Bardzo istotna jest także zależność między stylizacją paznokci a ubioru. Paznokciomaniaczki, które marzą o neonowym manicure, ale nieco wstydzą się reakcji otoczenia, nie muszą wcale łączyć go z odważnym outfitem. W tym przypadku im mniej = tym lepiej. Stawiając na tak intensywny kolor na płytce, można spokojnie ubrać się w zdecydowanie bardziej klasyczną odzież… Wtedy neonowe paznokcie powinny zostać zaakceptowane nawet w biurze, gdzie na co dzień należy przestrzegać zasad dress code’u.

Neonowe paznokcie są idealne na lato!

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na wybór neonowego manicure, nie myśl długo, ponieważ… teraz jest ten czas! Latem rządzą neony i wszystko to, co bardziej odważne i intensywne! To także fantastyczne wieści dla tych paznokciomaniaczek, które w okresie pozaurlopowym być może nie odważyłyby się na taki kolor na płytce! Latem można zdecydowanie więcej, to czas, gdy szaleństwo jest jak najbardziej na miejscu i warto z tego skorzystać!

Neonowy manicure – w salonie urody czy samodzielnie?

To, że neonowe paznokcie są modne, z pewnością wiesz i nie musimy Cię już do tego przekonywać. Pytanie – czy taką stylizację paznokci lepiej wykonywać w domu, samodzielnie, czy powierzyć to zadanie fachowcowi z salonu urody? Tu oczywiście ile osób, tyle opinii – doskonale zdajemy sobie sprawę. Warto jednak wspomnieć, że mimo że neonowe paznokcie wyglądają bardzo spektakularnie, kobiety, które na co dzień wykonują sobie manicure, nie powinny mieć z nimi najmniejszych problemów. Oczywiście, chyba że piszemy o bardziej skomplikowanych stylizacjach, gdzie np. łączy się kolor ze zdobieniami. Wtedy rzeczywiście czasami lepiej oddać się w ręce profesjonalistek, które z maksymalną dbałością o każdy detal wykonają Ci fantastyczną stylizację! Wszystko zależy od Ciebie, Twojego czasu i ochoty. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, neonowe paznokcie ZAWSZE dodadzą Ci stylu i szyku! Fluorescencyjny manicure jest modny od wielu sezonów i mamy przeczucie (graniczące z pewnością), że tak pozostanie jeszcze przez dłuższy czas!


Materiał partnera zewnętrznego