Stymulatory tkankowe – poznajcie wskazania i efekty, jakie można dzięki nim uzyskać

stymulatory tkankowe
Podczas konsultacji kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej dobiera preparat, który będzie najkorzystniejszy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia. Staje się mniej jędrna, a do tego pojawiają się widoczne zmarszczki. Warto więc stawiać nie tylko na jej właściwą pielęgnację, ale też bardzo pomocne mogą być stymulatory tkankowe, na temat których warto dowiedzieć się więcej.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe są to specjalnie przygotowane produkty służące do iniekcji. Odbudowują strukturę starzejącej się skóry. Silnie stymulują fibroblasty, dzięki którym następuje większa produkcja kolagenu oraz elastyny. Dzięki stymulatorom tkankowym można zyskać bardziej gładką, ale też elastyczną skórę. Jednocześnie trzeba pamiętać, iż stymulatory nie dają od razu efektów. Widoczne są one po kilku iniekcjach, natomiast utrzymują się naprawdę długo. Stymulatory tkankowe nie są więc tym samym co wypełniacze. Jednocześnie dzięki stymulatorom można uzyskać naprawdę świetne efekty i to w pełni naturalne. Wskazaniem do zabiegu są widoczne zmarszczki, zwiotczenia, a także brak jędrności skóry. Stymulatory tkankowe sprawdzą się nawet w przypadku głębokich zmarszczek. Nie bez znaczenia jest także fakt, że te preparaty biostymulujące powodują także wzrost tkanki łącznej. Jednocześnie nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Co istotne, do odmłodzenia skóry dochodzi nie za pomocą wypełniaczy tkanek, lecz stymulacji skóry. 

Stymulatory tkankowe – zalecenia przed zabiegiem?

Stymulatory tkankowe stosowane do iniekcji uznawane są za bezpieczne, jednak do zabiegu trzeba właściwie się przygotować. W żadnym wypadku nie należy spożywać alkoholu, przynajmniej na 24 h przed zabiegiem. Ponadto przynajmniej na kilka dni przed zabiegiem nie można przyjmować leków, które rozrzedzają krew, a także niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na tydzień przed zabiegiem nie można opalać się ani korzystać z solarium. W dniu zabiegu nie można przesilać organizmu i uprawiać bardzo intensywnej aktywności fizycznej. Tutaj mamy też radę dla osób zmagających się z wirusem opryszczki, a mianowicie na przynajmniej 4 dni przed zabiegiem, ale też po zabiegu zaleca się stosowanie Heviranu. Natomiast po zabiegu nie należy się malować przynajmniej przez jeden dzień, natomiast przez 7 dni nie powinno się korzystać z sauny, basenu, solarium czy też rozgrzewających zabiegów. Istotne znaczenie ma także nawadnianie się. Należy wypijać przynajmniej 2 litry wody. W żadnym wypadku nie można stosować, przynajmniej przez 2 tygodnie, kosmetyków, które mogą podrażniać, natomiast zaleca się używanie kremów łagodzących podrażnienia. 

Jak przebiega zabieg stymulacji tkankowej?

Podczas konsultacji kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej dobiera preparat, który będzie najkorzystniejszy. Następnie zostaje on wprowadzony w głąb skóry. Do tego celu można stosować igłę bądź kaniulę. Aby uzyskać najlepsze efekty najlepiej wykonać od 2 do 3 zabiegów, przy czym niezbędne jest zachowanie odstępu pomiędzy nimi, który powinien wynosić od 4 do 6 tygodni. Efekty widoczne są najczęściej ok. 1,5 miesiąca po wykonaniu zabiegu i utrzymują się od 1,5 do 2 lat. Wiele osób zastanawia się, czy taki zabieg jest bolesny. Zasadniczo nie powinien boleć, przy czym można odczuwać delikatne mrowienie. Przed zabiegiem lekarz bądź kosmetolog zaaplikuje specjalny krem, który zawiera lidokainę. Zwróćcie jeszcze uwagę na skład stymulatorów tkankowych, gdzie dominuje nieusieciowany kwas hialuronowy.                 

Materiał partnera zewnętrznego