Wszystko, co musisz wiedzieć o kolczyku w pępku

kobieta kolczyk w pępku
Kolczyki w pępku wyglądają świetnie, niemniej jednak warto pamiętać o tym, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja świeżo przekłutego miejsca | fot.: materiał partnera

Od dłuższego czasu podobają Ci się kolczyki do pępka? Zastanawiasz się nad tym, czy taka biżuteria będzie Ci pasować? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Dzięki niemu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat takiego piercingu!

Piercing pępka – czy to boli?

Jeżeli rozważasz kolczyk do pępka, to z całą pewnością będziesz zastanawiać się nad tym, czy taki zabieg boli. Pamiętaj, że przekłucie jest możliwe tylko wtedy, gdy nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań! Kolczyk do pępka jest z założenia umieszczany troszkę ponad pępkiem, rzadziej poniżej, czy z boku. Dzięki temu, że na brzuchu nie ma wielu zakończeń nerwowych, w zależności od tego, jaki jest Twój próg bólu, dyskomfort nie powinien być zbyt duży. Samo przekłucie jest z kolei całkiem szybkie.

W jaki sposób dbać o przekłute miejsce?

Kolczyki w pępku wyglądają świetnie, niemniej jednak warto pamiętać o tym, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja świeżo przekłutego miejsca. W czasie gojenia należy zadbać o to, aby ten fragment ciała nie był narażony na wdanie się zakażenia. O czym zatem nie można zapominać? Bardzo ważne jest to, aby przekłutego miejsca nie podrażniać – ani brudnymi rękami, ani tym bardziej zbyt obcisłymi i powodującymi dyskomfort ubraniami. 

Bardzo ważna jest również sama higiena, do której warto wykorzystywać odpowiednie antybakteryjne mydło oraz jednorazowe ręczniki. Jeżeli lubisz spać na brzuchu, to na jakiś czas po przekłuciu z tego zrezygnuj i śpij na plecach lub na boku, tak aby przekłuty obszar znowu – nie był narażony na żadne podrażnienie.

kolczyk pępek
Kolczyki w pępku prezentują się świetnie, a do tego to miejsce na ciele całkiem szybko się goi | fot.: materiał partnera

Jakie są przeciwwskazania do posiadania kolczyka w pępku?

Chociaż kolczyk do pępka może świetnie się prezentować, warto znać przeciwwskazania, które wykluczają możliwość jego wykonania. Na szczęście lista nie jest długa, dzięki czemu wiele kobiet może zdecydować się na taką ozdobę. Do najważniejszych przeciwwskazań można zaliczyć cukrzycę czy występujące problemy związane z krzepliwością krwi. Jeżeli nie wiesz, czy taki piercing jest dla Ciebie odpowiedni, to na pewno warto będzie skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.

Kolczyki do pępka i najpopularniejsze modele

Wiesz, że możesz bez obaw zdecydować się na piercing? Fantastycznie! W takim razie musisz koniecznie poznać najpopularniejsze kolczyki do pępka z Crazy Needles. Jest ich całkiem sporo! Wśród topowych produktów należy wskazać tzw. banana beels, które swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi. Sztanga, bo to właśnie o niej mowa, która przypomina banana, jest przyozdobiona za pomocą dodatkowych elementów. Banana beels są niezwykle chętnie wybierane, ponieważ nie sprawiają trudności ani w zakładaniu, ani w późniejszym ściąganiu, a prezentują się świetnie!

Inne, równie popularne kolczyki, to spiral rings, czyli kolczyki w kształcie spirali. Te z kolei mogą być zakończone przeróżnymi kształtami od trójkątów po świecące kuleczki. Z łatwością podkreślisz więc przy ich pomocy indywidualny styl i wyróżnisz się z tłumu!

Kolczyki w pępku prezentują się świetnie, a do tego to miejsce na ciele całkiem szybko się goi. Nic więc dziwnego, że to bardzo popularny rodzaj piercingu. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy jest dla Ciebie, to koniecznie sprawdź, czy nie masz żadnych przeciwwskazań do tego zabiegu, a później już wybierz odpowiedni salon i wreszcie… kolczyki, które będą naprawdę Ci się podobać!

Materiał partnera

Tags from the story
,