Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej
Współcześni mężczyźni zdają sobie sprawę, że z wiekiem ich twarze tracą młodzieńczą jędrność | fot.: StockAdobe.com

Współcześni mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu, pragnąc prezentować się młodo, atrakcyjnie i stylowo każdego dnia. Odpowiednio dobrane elementy garderoby, staranna fryzura i modne dodatki tworzą pozytywne pierwsze wrażenie, ale to wygląd skóry i twarzy oraz zadbana sylwetka przyciągają uwagę, zapewniając atrakcyjność towarzyską, pewność siebie i powodzenie u płci pięknej.

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Mężczyźni przywiązujący wagę do swojego wyglądu, stają się coraz bardziej krytyczni wobec utartych w naszym społeczeństwie przekonań dotyczący męskiego wyglądu. Któż nie kojarzy bowiem powiedzenia, że „prawdziwy facet używa jedynie mydła”, albo wręcz: „facet ma być tylko trochę ładniejszy od diabła”. Oczywiście żadna skrajność nie jest dobra: ani zupełna abnegacja, ani obsesyjne śledzenie niedoskonałości do wyeliminowania. Współcześni mężczyźni wiedzą jednak, że medycyna estetyczna jest dziedziną kierowaną również do nich. Zwłaszcza w najbardziej aktualnej wersji – czyli tej stawiającej na dyskretne poprawki nie zaburzające naturalnych procesów.

Zadbany pan postawi więc na zabiegi oczyszczające – od peelingu kawitacyjnego po głębokie peelingi medyczne (np. Yellow Peel, Pyruvic Peeling 40 Strong czy Glycolic Acid Masque 24%), które odświeżają wygląd skóry, wyrównują koloryt i niwelują niedoskonałości.

Nikogo nie dziwią już także panowie na zabiegach depilacji laserowej, którzy chcą pozbyć się niechcianego owłosienia na klatce piersiowej, ramionach czy w okolicach intymnych. Laseroterapia jest także skuteczną metodą walki z rozstępami, śladami po trądziku czy zmarszczkami. Precyzyjnie dopasowana do potrzeb i miejsca zastosowania wiązka lasera pobudza do działania włókna kolagenowe, inicjując procesy naprawcze skóry. Systematycznie wykonywane peelingi w gabinetach medycyny estetycznej, a także zabiegi z użyciem lasera, dają efekt gładkiej i jędrnej skóry twarzy, która nie będzie już nosić szpecących śladów po przebytym trądziku.

Medycyna estetyczna wychodzi także naprzeciw potrzebom mężczyzn, którzy potrzebują bardziej radykalnych zmian. Liposukcja pozwala na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Chirurgia estetyczna pomoże także w przypadku opadającej powieki, ale także w przypadku problemu ginekomastii (przerostu tanki tłuszczowej gruczołowej i włóknistej w obrębie klatki piersiowej).

O męskich zabiegach z zakresu medycyny estetycznej przeczytacie także na stronie: https://medycynaestetyczna.waw.pl/medycyna-estetyczna-dla-mezczyzn/

Nie tylko gładka twarz

Współcześni mężczyźni zdają sobie sprawę, że z wiekiem ich twarze tracą młodzieńczą jędrność. Jeżeli zabiegi odświeżające nie przynoszą spodziewanego rezultatu, decydują się także na przywracanie objętości twarzy lub delikatną korektę np. nosa przy pomocy kwasu hialuronowego. Wolumetria, a więc zabieg przywracający objętość, polega na podaniu wypełniacza (np. kwasu hialuronowego) w okolicach policzków. Zabieg przywraca owal twarzy, likwiduje chomiczki i w sposób wyraźny odmładza.

Panowie także decydują się na botoks, choć często z innych powodów, niż kobiety. Toksyna botulinowa nie tylko pomoże przy redukcji zmarszczek (zwłaszcza uciążliwej tzw. lwiej zmarszczki na czole), ale i leczeniu nadpotliwości, np. dłoni. Ostrzykiwanie toksyną botulinową poszczególnych obszarów ciała ogranicza wzmożoną aktywność gruczołów potowych i gwarantuje skuteczne pozbycie się problemu z nadmiernym poceniem ciała.

Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z medycyny estetycznej w przypadku częstego męskiego problemu – a więc łysienia. Pomocna jest tu mezoterapia igłowa, mająca na celu likwidację łysienia i wzmocnienie, odżywienie oraz rewitalizacje cebulek włosowych, oraz sprawienie, że włosy stają się widocznie mocniejsze, grubsze i lśniące.

Medycyna estetyczna proponuje szereg bezpiecznych rozwiązań, dzięki którym ludzie mogą pozbyć się utrudniających ich prawidłowe funkcjonowanie defektów. Nie tylko kobiety szukają pomocy w takich miejscach, ale coraz więcej mężczyzn staje się wiernymi klientami gabinetów medycyny estetycznej.

Więcej o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej na https://medycynaestetyczna.waw.pl/


OLI