Jak wybierać kosmetyki na trądzik?

zbliżenie na zielony krem w słoiczku nabierany palcem
Kosmetyki na trądzik powinny być przede wszystkim wzbogacone o elementy, które wspomogą leczenie i jednocześnie zapewnią skórze niezbędne nawodnienie, a przy tym zmatowienie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trudno jednoznacznie wskazać, jakie są najlepsze kosmetyki na trądzik – pamiętajmy, że skóra każdego z nas ma nieco inne potrzeby i preferencje, w związku z czym produkty należy dobierać indywidualnie. Istnieją jednak uniwersalne wskazówki, które pozwolą skomponować dobrą i bezpieczną rutynę pielęgnacyjną. Jak zatem skutecznie walczyć z niedoskonałościami?

Jakie kosmetyki na trądzik są potrzebne?

Na samym początku warto sobie uświadomić, jakie etapy pielęgnacji są najważniejsze w przypadku cery trądzikowej. Stosowanie się do zaledwie dwóch prostych kroków umożliwi nie tylko pozbycie się wyprysków, ale także sprawi, że będziemy wyglądać zdecydowanie bardziej promiennie i świeżo. Dlatego, wybierając najlepsze kosmetyki na trądzik, kierujmy się dwiema zasadami:

  • oczyszczanie – to niezwykle istotna kwestia, ponieważ to bakterie osadzające się na skórze powodują powstawanie uporczywych stanów zapalnych. Dlatego zawsze pamiętajmy o dokładnym zmyciu kosmetyków kolorowych i usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń przy pomocy żelu myjącego i/lub toniku;
  • nawilżanie – jeśli nasza cera szybko się przetłuszcza, ryzyko pojawienia się niedoskonałości jest znacznie większe. Dlatego nie możemy dopuszczać do tego, by skóra nadmiernie się wysuszała, ponieważ to skutkuje wytwarzaniem dużych ilości sebum. Warto zatem mieć pod ręką dobry krem nawilżający.

Jakie są najlepsze kosmetyki na trądzik?

Kosmetyki na trądzik powinny być przede wszystkim wzbogacone o elementy, które wspomogą leczenie i jednocześnie zapewnią skórze niezbędne nawodnienie, a przy tym zmatowienie. Dlatego zdecydowanie warto zwracać uwagę na produkty, które zawierają cynk. Ten mikroelement znakomicie redukuje zaczerwienienia związane ze stanami zapalnym, a do tego wspomaga regulację produkcji sebum. Dobrym rozwiązaniem są również kosmetyki zawierające witaminy, szczególnie te z grupy B.

Zdecydowanie powinniśmy też sięgać po takie kremy, żele i toniki, które uwzględniają potrzeby skóry wrażliwej. Posiadają one zwykle bardzo łagodne składy, co redukuje ryzyko podrażnień i tym samym zaognienia ewentualnych wyprysków.


Materiał partnera zewnętrznego