Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Kobieta stosująca krem pod oczy
Cera wokół oczu wyróżnia się nieco inną budową w porównaniu do reszty twarzy. Jest cieńsza, a przez to bardziej podatna na działanie rozmaitych czynników | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Proces starzenia u każdej osoby może przebiegać nieco inaczej. Mają na niego wpływ 3 podstawowe czynniki: uwarunkowania genetyczne, środowisko i styl życia oraz to, jak dbamy o naszą skórę. Nawet jeśli mamy doskonałe geny i staramy się żyć zdrowo, cera wokół oczu może zacząć zdradzać nasz wiek szybciej, niż się tego spodziewamy. Dlatego właśnie stosunkowo wcześnie warto zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy. Jak taki wybrać i jakich efektów można się po nim spodziewać?

 

Jak starzeje się skóra wokół oczu?

Cera wokół oczu wyróżnia się nieco inną budową w porównaniu do reszty twarzy. Jest cieńsza, a przez to bardziej podatna na działanie rozmaitych czynników. Codziennie wieczorem poddajemy ją demakijażowi. Warto pamiętać, by nie pocierać jej płatkiem, żeby niepotrzebnie jej nie rozciągać. Poza tym wpływa na nią nasz tryb życia. Niestety krótki czas snu, stres, uboga dieta powodują, że skóra wokół oczu staje się szara i zmęczona. Palenie papierosów czy chociażby zbyt częste i intensywne kąpiele słoneczne z kolei mogą nie tylko pogorszyć jej ogólną kondycję, ale przy okazji także wywołać podrażnienia. Pojawiają się cienie pod oczami, pogłębia się tzw. dolina łez, a w konsekwencji powstają także pierwsze zmarszczki. Specyficzna budowa skóry w tej strefie powoduje, że takie oznaki zmęczenia i starzenia mogą występować już u stosunkowo młodych osób. Dlatego też krem przeciwzmarszczkowy jest dobrym pomysłem nie tylko dla kobiet po 40 roku życia, ale nawet u osób o kilkanaście lat młodszych. Po 30 roku życia spada poziom hormonów odpowiadających za kondycję skóry, więc to dobry moment na działanie prewencyjne. Niezależnie od wieku z kolei cera jest narażona na ataki wolnych rodników, które mają niszczycielski wpływ na komórki skóry i w ogóle całego organizmu.

Jak wybrać krem na zmarszczki pod oczami?

W myśl zasady, że im szybciej zaczniemy dbać o skórę wokół oczu, tym lepiej, warto poświęcić nieco uwagi na wybór odpowiednich kosmetyków. Dobrej jakości krem na zmarszczki pod oczami powinien działać kompleksowo. Przede wszystkim powinien ją intensywnie nawilżać i ujędrniać. Dobrze też, jeśli znajdują się tam składniki redukujące obrzęki i zaczerwienienia. Najczęściej są to rozmaite ekstrakty roślinne wzmacniające naczynia krwionośne. Powinien rozjaśniać przebarwienia i poprawiać koloryt skóry wokół oczu. Można wymagać od niego także wygładzenia, łagodzenia podrażnień i spłycania tzw. kurzych łapek. Krem przeciwzmarszczkowy przeznaczony do okolicy oczu często może być odpowiedni do stosowania także wokół ust, gdzie poprawia ich kontur. Warto szukać kremów przeznaczonych dla różnych typów cery i hipoalergicznych. W tym celu dobrze będzie zwrócić uwagę na skład – im mniej niepotrzebnych konserwantów, substancji odpowiadających za zapach czy kolor, tym lepiej. Dodatkową zaletą w przypadku kremów pod oczy może być też wygodny aplikator. Na przykład taki do precyzyjnej i higienicznej aplikacji lub taki, który przy okazji chłodzi i masuje skórę wokół oczu.


Materiał partnera zewnętrznego