6 sposobów na usunięcie wągrów

kobieta czysta skóra
Popularnym sposobem na wągry są plastry. Stosuje się je głównie na wągry występujące na nosie | fot.: stock.aodbe.com

Problem wągrów istniał, istnieje i będzie istniał jak świat długi i szeroki i wciąż młode i te bardziej leciwe damy szukają sposobów, aby się z problemem uporać. Jeśli i Ty szukasz jak zaradzić temu skutecznie zapraszamy do lektury.

Technologia

Stosunkowo młodym urządzeniem, które zasysa zawartość porów jest elektryczny odkurzacz do twarzy, który tworzy mgiełkę wodną ułatwiającą przesuwanie końcówki po twarzy. Urządzenie pozwala na oczyszczenie porów i zassanie wągrów aż do ich korzeni. Jednak aparaty takie nie nadają się do delikatnej skóry, na której mogą po zabiegu utworzyć się wybroczyny i siniaki. Sprzęt taki też nie jest zalecany dla pań o cerze naczyniowej.  Zatem co jeszcze do dyspozycji mają panie o wrażliwej cerze?

Soda

Popularność w usuwaniu wągrów z nosa zyskuje ostatnio maseczka z sody. Przede wszystkim jest ona niezwykle łatwa do wykonania w domu. Wystarczy do tego torebka sody oczyszczonej, odrobina wody i nieużywana, miękka szczoteczka do zębów. Do miseczki wsypujemy sodę i mieszamy ją z taką ilością wody, aby powstała papka, którą następnie za pomocą szczoteczki do zębów nakładamy na miejsce występowania wągrów na twarzy. Po nałożeniu maseczki z sody, dobrze jest za pomocą szczoteczki przez około 2 minuty twarz szczoteczką masować, a następnie spłukać czystą wodą. Po takim zabiegu mniejsze wągry powinny zniknąć, bo soda ma działanie oczyszczające i podwyższa pH. Większe wągry mogą wymagać powtórnego zabiegu wykonanego po kilku dniach. Soda jest skuteczna głównie na zaskórniki otwarte – czyli wągry czarne.

Tonik z aspiryny

Tabletki zwykłej aspiryny zmieszane z odrobiną gliceryny lub olejkiem pichtowym pozwalają na oczyszczenie porów i w końcowym efekcie pozbycie się zaskórników. Należy wziąć 15 tabletek aspiryny i rozpuścić je w 100 ml wody, do tej zawiesiny dolać gliceryny lub wspomnianego olejku i wymieszać. Wykonanym tonikiem należy codziennie przecierać twarz aż do pozbycia się zaskórników. Płyn można przechowywać w lodówce przez około 2 tygodnie.

Szczoteczka do oczyszczania twarzy

Ta metoda jest skierowana do pań, których twarz nie zareaguje na nią alergią. Dobrą metodą na skuteczne oczyszczenie twarzy, a więc też i porów, w których powstają zaskórniki jest używanie szczoteczki do mycia twarzy. Taka szczoteczka to skuteczna metoda oczyszczania połączona z peelingiem. Włosie dobrze też oczyszcza pory nie dopuszczając do powstawania zaskórników.

Peeling z mleka i ryżu

Podobne działanie będzie mieć peeling z mleka i ryżu. Przygotowuje się go w taki sposób, że surowy ryż zalewa się mlekiem i pozostawia na kilka godzin, a następnie blenuje. Uzyskaną papką ryżową należy oczyszczać twarz rano i wieczorem wykonując delikatne ruchy koliste na całym jej obszarze skupiając się szczególnie na obszarach występowania wągrów. Kolejno twarz należy spłukać wodą. 

Plastry

Popularnym sposobem na wągry są plastry. Stosuje się je głównie na wągry występujące na nosie. Plastry takie kupimy w aptece lub w drogerii. Można dostać plastry od różnych producentów o różnym składzie. Ich zasadniczym działaniem jest oczyszczenie skóry i działanie bakteriobójcze. Plastry są zalecane jako metoda dodatkowa stosowana wraz z inną, bo samodzielnie mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Plastrów też nie należy używać zbyt często, a nakładanie musi się odbywać wyłącznie na starannie oczyszczoną skórę.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,