Sekrety zdrowych włosów

Sekrety zdrowych włosów
Od mycia przez odżywienia aż po stylizację – sięgaj na każdym kroku po sprawdzane preparaty pielęgnacyjne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lśniące i pięknie ułożone włosy to wizytówka każdego z nas. Stylowa fryzura i emanujące zdrowiem kosmyki sprawiają, że wyglądamy bardziej atrakcyjnie w każdej sytuacji. Dlatego warto o nie zadbać kompleksowo, zapewniając im zarówno profesjonalną pielęgnację, jak i odpowiednią stylizację.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów? Oto najważniejsze kroki, które warto wykonywać na co dzień.

Poznaj swoje włosy

Proste, kręcone, cienkie i wysokoporowate, a może przetłuszczające się? Ile osób, tyle typów włosów. Właśnie z uwagi na te różnice tak ważne jest precyzyjne dopasowanie produktów pielęgnacyjnych, a także stylizacyjnych do specyfiki własnych kosmyków. Dzięki temu codzienne zabiegi będą po prostu bardziej efektywne.

Jak odkryć typ włosów? Wystarczy dobrze im się przyjrzeć. Najpierw spójrz na nie i oceń, czy są przetłuszczone i pozbawione objętości, czy może wręcz przeciwnie – nadmiernie się puszą. Zerknij również, czy naturalnie się błyszczą, czy są raczej matowe. Dotknij ich również, oceniając czy elektryzują się i czy w dotyku są raczej miękkie i gładkie, czy też szorstkie. Równie ważny jest stan skóry głowy – czy i Ciebie dotyczy problem łupieżu? To wszystko ma znaczenie przy wyborze preparatów pielęgnacyjnych. Inne bowiem składniki będą miały szampony i odżywki regenerujące, a inne te, które mają kosmyki oczyścić i zapobiec nadmiernemu wydzielaniu się sebum.

Mycie to podstawa pielęgnacji

Włosy myjemy co najmniej raz na kilka dni. To absolutnie kluczowy element ich pielęgnacji, którego znaczenia nie można lekceważyć. A skoro tak, warto dobrać wysokiej jakości szampon, opracowany w oparciu o niezawodne składniki dopasowane do Twojego typu włosów. Dobry szampon nie musi kosztować fortuny – cenne składniki można znaleźć także w szamponach marek takich jak NIVEA. Warto pamiętać, by włosy myć dokładnie – koncentrując się przede wszystkim na skórze głowy, ale i wmasować pianę w same kosmyki. Uwaga! Jedno mycie nie wystarczy – potrzebne są dwa, by składniki pielęgnacyjne wniknęły głębiej.

Czy szampon to koniec pielęgnacji? Oczywiście nie. Kolejny etap to odżywka. Najlepiej wybrać produkt z tej samej serii co szampon – będą się wzajemnie uzupełniały. Odżywka pomoże m.in. nawilżyć włosy, zamknąć ich łuski, a jednocześnie stanie się pierwszym etapem stylizacji. Po niej kosmyki będzie łatwiej rozczesać i ułożyć. Ważne jest tylko, by dokładnie spłukać ją z włosów, a ostatnie płukanie wykonać nieco chłodniejszym strumieniem – wtedy fryzura będzie bardziej lśniąca.

Stwórz idealną fryzurę

Gdy włosy są już umyte i odżywione, czas na stylizację. Niezależnie od tego, czy czeka Cię wielkie wyjście czy to zupełnie codzienne – sięgaj po odpowiednio dobrane preparaty. Te wysokiej jakości sprawią, że włosy będą wyglądały naturalnie, a jednocześnie ułożą się dokładnie tak jak tego oczekujesz. Co wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Przydać się może np. balsam do włosów kręconych, pianka, lakier dodający objętości czy kosmetyki podkreślające kolor włosów. Wśród tych nowoczesnych znajdziesz takie, które jednocześnie umożliwią wykonanie stylizacji idealnej i dodatkowo zadbają o Twoje włosy.

Od mycia przez odżywienia aż po stylizację – sięgaj na każdym kroku po sprawdzane preparaty pielęgnacyjne. To właśnie klucz do stworzenia fryzury, którą olśnisz wszystkich.


Materiał partnera zewnętrznego