Wiosenne kompozycje zapachowe – jakie wybrać?

kobieta wiosenny zapach
Wyższa temperatura otoczenia i zrzucenie ciężkich kurtek i szalików zachęcają do zmiany perfum na lżejsze i bardziej świeże zapachy| fot.: materiał partnera

Nadejście wiosny pobudza przyrodę do życia. Rośliny zazieleniają się, wypuszczają pączki i pachnące kwiaty, słońce poprawia nam nastrój, a wiosenny, ciepły deszcz nawilża i ożywia zmęczoną i przesuszoną po zimowych miesiącach ziemię. Jakie perfumy wybrać na wiosnę?

Wraz z nastaniem cieplejszych wiosennych dni możemy czuć obciążenie zapachami, jakich używaliśmy zimą. Wyższa temperatura otoczenia i zrzucenie ciężkich kurtek i szalików zachęcają do zmiany perfum na lżejsze i bardziej świeże zapachy. Jakie perfumy na wiosnę zagoszczą na naszych toaletkach?

Wiosenna świeżość

Ciężkie, orientalne i korzenne zapachy z ciągnącym się za nami „ogonem” na wiosnę mogą wydawać się zbyt ciężkie. Wyższa temperatura powietrza i naszego ciała wiosną powoduje zwiększenie intensywności każdego zapachu perfum. W cieplejsze dni mocniejszy, zimowy zapach może przyprawić nas nawet o ból głowy! Jakie perfumy będą zatem odpowiednio grać z wiosennym, lekkim powietrzem przesyconym świeżymi kwiatami, lekkim deszczem i promieniami słońca? Perfumy złożone z nut zapachowych lżejszych niż piżmo i kadzidlane składniki z pewnością nas nie przytłoczą, a będą równie czarowne i zmysłowe. Jaki zapach ma wiosna?

Zakwitnij zapachem

Wiosenne powietrze pachnie świeżo i lekko, zupełnie jak perfumy o nutach kwiatowych, klasyka kobiecych zapachów. Od setek lat w roli perfum świetnie sprawdzały się wody kwiatowe, czyli ekstrakty z róży, lawendy, bzu, konwalii innych pięknie pachnących roślin. Nie inaczej jest dziś, tylko perfumy z takimi nutami mają bardziej złożone składy, utrzymujące zapach bliżej skóry na dłużej. Wiosenne kwiaty znajdziemy w perfumach zarówno lekkich i delikatnych, z nutą wspomnianych konwalii i bzu, jak i w wariancie dla miłośniczek cięższych zapachów – magnolii, orchidei czy czarnej róży. Kwiatowe zapachy wszelkiego rodzaju świetnie sprawdzą się w styczności z wiosennym powietrzem i naszymi zmysłami odurzonymi kwitnącą i budzącą się do życia naturą.

Owocowy zawrót głowy

Orzeźwiający zapach olejków cytrusowych z cytryn, mandarynek, grejpfrutów, a także nuty mniej oczywistej trawy cytrynowej, kafiru – liści limonki połączony z bergamotką, pieprzem, miętą, bazylią i innymi ziołowymi nutami to świetny trop zapachu na wiosnę. Świeże, „zielone” zapachy świetnie sprawdzają się w cieplejsze dni, pobudzając nas do działania. Cytrusowe mgiełki do ciała np. od Avon, również świetnie sprawdzają się w wiosenne dni. Poczuj moc i energię dzięki świeżości cytrusów. Takich nut nie warto się bać, zapach drinka mohito lub cytrynowej tarty kojarzy się bardzo pozytywnie i smakowicie, a tego rodzaju zapachy są przyjemnie trwałe i pozostają na długo na skórze. Owocowe perfumy to nie tylko cytrusy! Nuta zielonego jabłuszka, brzoskwini, mango lub arbuza często pojawia się w perfumach i wypada naprawdę czarująco. Wśród perfum o owocowych nutach znajdziemy również męskie zapachy zaskakujące świeżością cytrusów z pieprzem, imbirem lub kolendrą.

Świeży, wiosenny deszcz

Zapachy o nutach wodnych, oceanicznych i lodowcowych świetnie sprawdzają się nie tylko latem. Wiosenny zapach ozonu i deszczu budzącego przyrodę do życia, świeżej trawy i mżawki przesyconej świeżością znajdziemy w perfumach o niebieskim lub srebrnym kolorze flakonu. Nuty wodne mogą kojarzyć się z męskimi perfumami, jednak moda na świeże zapachy unisex powoli zaciera tę granicę.

Odśwież swoją kolekcję perfum na wiosnę!

Materiał partnera

Tags from the story
, ,