Po długim, zimowym okresie ze zniecierpliwieniem czekamy na ciepłe, wiosenne dni. Wszystko wokół budzi się od życia, jesteśmy pełni optymizmu. Czasami jednak dobry nastrój skutecznie popsuć może stan naszej cery. Może wydawać się szara i zanieczyszczona. Jest to całkowicie normalne zjawisko – brak naturalnej witaminy D, zanieczyszczone powietrze, częste przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych – te wszystkie czynniki negatywnie wpływają na wygląd naszej skóry. Nie ma co panikować! Żeby rozjaśnić i obudzić naszą cerę warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczających.
Co wpływa na zanieczyszczenie cery?
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na stan naszej cery są różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Problem polega na tym, że siłą rzeczy codziennie narażeni jesteśmy na skutki ich działania. Zanieczyszczone nanocząsteczki powietrza mogą okazać się wyjątkowo groźne, ponieważ są w stanie dostać się w głąb naskórka, a uszkadzając przy tym jego warstwę lipidową powodują stany zapalne, osłabienie funkcji bariery ochronnej skóry czy nawet odwodnienie. Wśród głównych zanieczyszczeń otaczających nas każdego dnia wymienić można: spaliny, smog i dym papierosowy. W efekcie patrząc
w lustro dostrzegamy nierówny koloryt, drobne zmarszczki, rozszerzone pory, a nawet trądzik.
Jak radzić sobie z zanieczyszczoną skórą twarzy?
Z pomocą w walce z zanieczyszczoną skórą twarzy przychodzą zabiegi oczyszczające. Jakie z nich są najbardziej popularne i na które warto się zdecydować? Jednym z najpopularniejszych zabiegów oczyszczających skórę jest peeling kawitacyjny. Zabieg polega na produkcji mikro – pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem. Dzieje się to podczas kontaktu wilgotnej skóry z ultradźwiękami, które ulegają rozpadowi pod wpływem wibracji.
W czasie trwania zabiegu stare komórki warstwy rogowej naskórka (wraz z nagromadzonymi zanieczyszczeniami) ulegają rozpadowi. Peeling kawitacyjny odsłania ,,nową warstwę skóry”, niweluje wągry i wypryski, rozjaśnia przebarwienia, wypełnia zmarszczki, rozjaśnia i wygładza skórę oraz sprawia, że staje się nawilżona i wygładzona. Warto wspomnieć, że peeling kawitacyjny jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonywać go w okresie zimowym, jesiennym lub w pierwszych tygodniach wiosny. Przy cerze suchej i normalnej zaleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego raz w miesiącu, z kolei osoby posiadające cerę mieszaną i tłustą powinny korzystać z niego raz w tygodniu przez okres dwóch miesięcy (następnie można wydłużyć okres między zabiegami od 2 do 4 tygodni). Drugim sprawdzonym zabiegiem oczyszczającym jest peeling węglowy, nazywany również peelingiem laserowym lub zabiegiem Black Doll. Podczas zabiegu wykorzystuje się energie wysokoenergetycznych wiązek lasera w połączeniu z kremem węglowym. Peeling węglowy działa zarówno na zewnętrzną warstwę naskórka, jak i w głębszych strukturach skóry. Zadaniem tego zabiegu oczyszczającego jest między innymi dogłębne oczyszczenie, zwężenie porów, redukcja stanów zapalnych i pobudzenie włókien kolagenowych skóry.
Wygładzona i promienna skóra na wyciągnięcie ręki
Zabiegi oczyszczające skórę pozwolą nam w krótkim czasie cieszyć się zdrową, promienną i gładką cerą. Zarówno peeling węglowy, jak i peeling kawitacyjny stanowią idealne rozwiązanie dla zmęczonej i szarej cery po okresie zimowy. Warto zdecydować się na nie ze względów zdrowotnych, estetycznych, a przede wszystkim – dla dobrego samopoczucia. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch!
MGA