Zmarszczki wokół oczu nie znikają? Wypróbuj te metody!

kobieta zmarszczki w okolicy oczu
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przynosi dwa efekty. Po pierwsze — spłyca zmarszczki, przez co stają się mniej widoczne. Po drugie — odżywia skórę i wzmacnia jej właściwości regeneracyjne | fot.: materiał partnera

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, a przez to wrażliwa na wszystkie zagięcia i ściągnięcia, które powstają w wyniku naturalnego działania mięśni twarzy. Czynniki zewnętrzne również wywierają na nią negatywny wpływ. Dlatego też zmarszczki wokół oczu pojawiają się na twarzy najszybciej (nawet w 25. roku życia!). Wyglądają nieestetycznie i potrafią wyraźnie postarzać. Dlatego najlepiej zrobisz, jeśli zareagujesz zawczasu, kiedy jeszcze są niewielkie i płytkie. Przeczytaj artykuł, a poznasz najlepsze metody walki ze zmarszczkami wokół oczu.

Redukcja zmarszczek domowymi sposobami

Gdy zmarszczki pod oczami znajdują się w początkowej fazie, wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie zawsze jest konieczna. Możesz im skutecznie przeciwdziałać również domowymi sposobami.

Oto najskuteczniejsze z nich:

  • dieta — powinna być zdrowa i zbilansowana, pije też przynajmniej 2 litry wody dziennie;
  • dokładne oczyszczanie skóry — jest to szczególnie ważne przy usuwaniu makijażu, rób to delikatnymi ruchami i nie naciągaj skóry;
  • kremy przeciwzmarszczkowe — nawilżają skórę, więc stosuj je na okolicę wokół oczu (upewnij się, że mają w składzie witaminy A, C, E oraz kwas hialuronowy);
  • kremy z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne — latem ochronią cię przed promieniami słonecznymi, które postarzają skórę;
  • maseczka z oliwy z oliwek z sokiem z cytryny — działa nawilżająco i przeciwzmarszczkowo
  • naturalne oleje (np. z awokado lub arganowy) — uelastycznią skórę;
  • odpowiednio długi sen — jeśli sypiasz za krótko, twoja skóra nie ma czasu na regenerację, przez co pojawiają się zmarszczki;
  • okłady (np. z białej lub czarnej herbaty) — dobry sposób na rozluźnienie skóry;
  • plastry ogórka pod oczy — sok z ogórka również działa przeciwzmarszczkowo;
  • zdrowy tryb życia — unikaj używek, a w szczególności papierosów!

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje multum możliwości, jeśli chodzi o redukcję i usuwanie zmarszczek. Poniżej znajdziesz zabiegi, dzięki którym najskuteczniej pozbędziesz się problemu.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Nowoczesny laser frakcyjny skutecznie usuwa zmarszczki. W jaki sposób? Wiązka światła powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, które motywują organizm do odbudowy. W efekcie następuje przyspieszona regeneracja, zwiększa się produkcja kolagenu. Skóra odzyskuje dawną elastyczność i młody wygląd, a zmarszczki znikają.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w głąb skóry i w milimetrowych odstępach odpowiednich substancji odżywczych. Dzięki temu mezoterapia zwiększa ukrwienie skóry i wspomaga naturalne procesy regeneracji, w efekcie czego skóra staje się wyraźnie młodsza i elastyczniejsza.

Zabiegi z toksyną botulinową

Toksyna botulinowa (czyli popularny botoks) to jedno z najlepszych rozwiązań w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Dlaczego? Ponieważ paraliżuje połączenia nerwowe, w wyniku czego osłabia pracę mięśni twarzy. Zmarszczki mimiczne nie pojawiają się, więc nie mają też możliwości, aby się utrwalić.

Kwas hialuronowy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przynosi dwa efekty. Po pierwsze — spłyca zmarszczki, przez co stają się mniej widoczne. Po drugie — odżywia skórę i wzmacnia jej właściwości regeneracyjne. Efekty zabiegu są widoczne niemal od razu.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim (głównie w skórze). Ma silne właściwości nawilżające, a ponadto poprawia gęstość skóry oraz jest sprężystość.

Materiał partnera