Co zrobić, aby powiodły się plany treningowe? Te wskazówki pomogą Ci w uprawianiu aktywności fizycznej

Piękna kobieta podczas treningu na zewnątrz
Warto zastanowić się dlaczego nie jesteśmy w stanie wypełnić naszych planów treningowych | fot.: stock.adobe.com

Chyba każdy z nas choć raz planował całkowitą zmianę stylu życia. Chcemy żeby w naszym życiu pojawiła się aktywność fizyczna. Niestety nie zawsze, mimo szczerych chęci udaje nam się wypełnić nasze plany treningowe. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pomogą nam się zmotywować do regularnych ćwiczeń.

Trening skrojony na miarę!

Warto zastanowić się dlaczego nie jesteśmy w stanie wypełnić naszych planów treningowych. Czasami po prostu brakuje nam czasu, zdarza się też że jesteśmy przemęczeni i nie mamy ochoty na dodatkową aktywność fizyczną. Ale może się też zdarzyć, że  nasz trening najzwyczajniej w świecie do nas nie pasuje. Jego intensywność nie jest dostosowana do naszej kondycji i stanu zdrowia. Nie pasuje nam też forma aktywności fizycznej… Bardzo często decydujemy się na daną  aktywność fizyczną pod wpływem aktualnie panującej mody czy namowy znajomych… Oczywiście zawsze warto próbować nowych rzeczy, jednak gdy okaże się że joga nas nudzi, a bieganie nie sprawia przyjemności, to powinniśmy poszukać poszukać dyscypliny sportu, która naprawdę sprawia nam przyjemność. Może to być siłownia, pływanie czy taniec. Opcji do wyboru jest naprawdę bardzo wiele. Dlatego każdy z nas bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Co jakiś czas warto zmieniać naszą treningową rutynę. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że nasz organizm przyzwyczaja się do ćwiczeń fizycznych. Po pewnym czasie treningi nie przynoszą takich efektów, jak na samym początku. Dlatego z biegiem czasu musimy zwiększać intensywność treningu. Warto też co jakiś czas wprowadzać urozmaicenia. Na przykład gdy zazwyczaj chodzimy na bok zafundujmy sobie od czasu do czasu wizytę na basenie czy przejażdżkę rowerem. Dzięki temu dostarczymy naszemu ciału nowych bodźców, zaangażujemy do pracy różne grupy mięśni.

Poinformujmy naszych bliskich, że zamierzamy rozpocząć regularne treningi. Z takiej publicznej deklaracji znacznie trudniej będzie się nam wycofać. Wsparcie rodziny i znajomych z całą pewnością zmotywuje nas do intensywnej pracy. Możemy też poszukać sobie towarzystwa w czasie ćwiczeń. W grupie trening będzie zdecydowanie mniej monotonny, dodatkowo pojawia się także element rywalizacji. On również motywuje większość osób do ćwiczeń, wszak każdy z nas chce być najlepszy w tym co robi.

Możemy też poprosić o pomoc fachowca. Mnóstwo osób rezygnuje z regularnych ćwiczeń, bo po prostu nie wiedzą jak ćwiczyć prawidłowo. Jeżeli borykamy się z takim problemem, to warto rozważyć wynajęcie osobistego trenera. Fachowiec pomoże nam nie tylko dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń, ale także zmotywuje do wytężonej pracy nad swoją kondycją.

Daj sobie wolne…

Planując zmianę trybu życia musimy wziąć też pod uwagę, że każdy z nas jest tylko człowiekiem. Dlatego może nam się przydarzyć gorszy dzień. Wtedy nie będziemy mieli ochoty na nasze zwyczajowe ćwiczenia. To całkowicie normalne, nawet profesjonalni sportowcy czasami chorują, albo po prostu potrzebują czasu na regeneracje. A zatem bez żadnego problemu możemy czasami pozwolić sobie na odrobinę lenistwa…

 

AWY

Tags from the story
,