Tabletki na potencję stają się coraz bardziej popularne. To zdanie może zabrzmieć jak truizm, jednak jego prawdziwość potwierdzają statystyki. W 2017 roku wysokość sprzedaży ich sprzedaży na rynku polskim po raz pierwszy przekroczyła 100 mln zł, zaś w 2022 roku była równa już 287,23 mln zł. Oznacza to niemal trzykrotny wzrost na przestrzeni pięciu lat. Gdzie upatrywać przyczyn takiego stanu rzeczy? Jak właściwie działają tabletki na potencję? Czy to leki czy też suplementy diety?
1. Jak działają leki i środki na potencję?
2. Różne rodzaje leków na sprawność seksualną
3. Czy leki na potencję dostępne w aptekach są bezpieczne?
Tabletki dla osób zmagających się z zaburzeniami erekcji występują w różnych wariantach. Przykładowe znajdziesz na aptekapuls.pl/217-potencja.
Jak działają leki i środki na potencję?
Działanie środków na potencję bazuje na mechanizmie rozluźniania mięśni gładkich i zwiększenia przepływu krwi. Dodatkowo stymulują układ krążenia, sprawiając, że naczynia krwionośne rozkurczają się. Wpływa to na ukrwienie narządów płciowych, a penis staje się większy i jędrny.
Leki zawierające substancje, o których więcej opowiemy za chwilę, wpływają także na ogólną sprawność organizmu. Przyspieszają regenerację nabłonka naczyń krwionośnych, a niektóre środki również zwiększają ilość pierwiastków w mózgu. Wszystko to wpływa na ostateczny efekt. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu tabletki nie są lekarstwem, ale działają doraźnie.
Różne rodzaje leków na sprawność seksualną
Leki na potencję dostępne w aptekach są określane mianem inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Do wyboru jest kilka różnych preparatów, różniących się działaniem, sposobem dawkowania czy ewentualnymi skutkami ubocznymi. Prócz tego można zaopatrzyć się także w leki i suplementy bez recepty dostępne w aptekach i zawierające kompozycje różnych ziół, dehydroepiandrosteron czy l-argininę.
Rozbieżności w składzie różnych preparatów mogą sprawić, że niektórzy mają wrażenie, że jedne preparaty są skuteczniejsze niż inne.
Czy leki na potencję dostępne w aptekach są bezpieczne?
Jednym z zadań leków na zaburzenia erekcji jest ochrona cyklicznego monofosforanu guanozyny – związku utrzymującego krew w penisie podczas stymulacji seksualnej i, jak wspomnieliśmy już wcześniej, korzystnie wpływają na układ krwionośny. Są one więc skuteczne i bezpieczne w leczeniu zaburzeń erekcji. Nie można natomiast łączyć kilku preparatów o podobnym działaniu. Składniki różnych preparatów mogą wywoływać niebezpieczne reakcje. Nie można również łączyć ich z alkoholem.
Artykuł sponsorowany