Skuteczne metody leczenia zapalenia przyzębia

zapalenie przyzębia
Ryzyko rozwoju zapalenia przyzębia zwiększa nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Przyczynić się do tego mogą również złe nawyki takie jak spożywanie nadmiernych ilości alkoholu czy palenie papierosów | fot.: materiał partnera

Paradontoza, nazywana również zapaleniem przyzębia, to poważna choroba zębów, która może doprowadzić do ich rozchwiania i wypadania, jeśli pozostanie nieleczona. Daleko idącym konsekwencjom problemu da się jednak zapobiec, podejmując odpowiednie kroki po zaobserwowaniu pierwszych objawów dolegliwości. Jak rozpoznać pierwsze znaki wskazujące na rozwój choroby dziąseł? Jak przebiega leczenie zapalenia przyzębia? Co stosować na stan zapalny dziąseł, by zlikwidować dolegliwości bólowe? Odpowiadamy!

Zapalenie przyzębia – co warto o nim wiedzieć?

Przyzębie to zespół tkanek otaczających oraz unieruchamiających ząb. Jedną z najczęstszych chorób dotykających je, jest paradontoza. W ten sposób określa się infekcję, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do rozchwiania i utraty zębów.

Ryzyko rozwoju zapalenia przyzębia zwiększa nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Przyczynić się do tego mogą również złe nawyki takie jak spożywanie nadmiernych ilości alkoholu czy palenie papierosów.

Zapalenie przyzębia – objawy

Wbrew pozorom nie jest trudno rozpoznać pierwsze objawy paradontozy. Problem jednak w tym, że nierzadko bywają one lekceważone, a to duży błąd. Zapalenie przyzębia daje takie objawy jak:

  • nawracające zapalenia dziąseł,
  • nieświeży oddech,
  • ból dziąseł lub ich swędzenie,
  • krwawienie podczas szczotkowania lub samoistne,
  • nadwrażliwość zębów na ciepło i zimno,
  • obrzęk dziąsła.

Jeśli przez co najmniej kilka dni obserwujesz u siebie powyższe objawy, koniecznie zgłoś się po pomoc do dentysty.

Leczenie zapalenia dziąseł – jak wygląda?

Standardowe leczenie paradontozy przebiega w trzech etapach. Pierwszy nazywany jest higienizacyjnym i polega na wykonaniu profesjonalnej higienizacji, która obejmuje zabiegi takie jak scaling, polerowanie zębów czy piaskowanie. Druga faza nosi nazwę korekcyjnej i wdraża się ją wtedy gdy wcześniejsze działania nie przyniosą efektów. Na tym etapie przeprowadza się leczenie periodontologiczne, które nie obejmuje zabiegów chirurgicznych. Ostatnia jest faza podtrzymująca, która polega na podtrzymywaniu osiągniętych rezultatów przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej i odbywaniu regularnych wizyt u periodontologa.

Zapalenie przyzębia – leczenie domowe

Choroba przyzębia bywa dokuczliwa, dlatego by ulżyć sobie nieco w bólu, można sięgnąć po ogólnodostępny preparat, który złagodzi nieprzyjemne dolegliwości. Często polecanym w tej kategorii jest Sachol – do kupienia w aptece.

Jak działa żel stomatologiczny Sachol?

W składzie żelu Sachol znajdują się takie substancje jak:

  • salicylan choliny – działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo,
  • chlorek cetalkoniowy – wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne,
  • substancje pomocnicze – wykazują działanie odkażające.

Jak widać, Sachol wykazuje kompleksowe działanie, wspomagając proces regeneracji uszkodzonej tkanki.

Preparat Sachol – dlaczego warto po niego sięgnąć?

Żel stomatologiczny Sachol zasługuje na uwagę ze względu na takie aspekty jak:

  • korzystny wpływ na gojenie uszkodzonej błony śluzowej – wspiera regenerację, łagodząc dolegliwości bólowe i zmniejszając pieczenie;
  • duże opakowanie – podczas aplikacji na bolesną zmianę wystarczy nałożyć niewielką ilość żelu, dzięki czemu starcza on na dłużej;
  • dedykowany dla pacjentów w różnym wieku – można go bezpiecznie stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci;
  • można go stosować na różnego rodzaju problemy – sprawdza się na stany zapalne błony śluzowej i jamy ustnej, nadżerki, owrzodzenia jamy ustnej, zapalenia dziąseł i choroby przyzębia.

Preparat jest łatwy w użytkowaniu – wystarczy nałożyć dosłownie odrobinę produktu na zmianę, wmasowywać przez ok. 2 minuty, a następnie przez 30 minut powstrzymać się od jedzenia i picia.

Przed pierwszym zastosowaniem preparatu Sachol należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowanie zagraża życiu lub zdrowiu.

Materiał partnera

Tags from the story