Zalety i wady implantów stomatologicznych

Uśmiechnięta kobieta z implantami zębów
Potraktujcie implanty nie jako koszt — ale jako inwestycję! | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Implanty stomatologiczne to coraz częściej polecane rozwiązanie z zakresu uzupełniania braków w uzębieniu. Dziś w przypadku jakichkolwiek braków (zarówno tych pojedynczych, jak i częściowych), jako pacjenci nie musimy wybierać wyłącznie spośród protez ruchomych. Implanty jednak nadal pozostają owiane tajemnicą dla wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych, stąd też często nie do końca rozumieją oni, jakie są ich silne i słabe strony. Dziś jednak wytłumaczymy wam, dlaczego warto podjąć inwestycję, jaką jest właśnie leczenie implantologiczne!

Zalety implantów stomatologicznych

Zastanówmy się więc: jakie zalety oferują implanty wszczepione w gabinecie takim jak https://broniecki.eu/oferta/implantologia/ ? Otóż przede wszystkim: to najlepszy i najbardziej wytrzymały sposób na uzupełnienie braków zębowych. Co więcej, ich możliwie najszybsze wszczepienie zatrzymuje proces zaniku kości, mogący doprowadzić nawet do zaburzenia naturalnych rysów twarzy! Wraz z odbudową protetyczną na implancie uzyskujemy uzupełnienie, które pod względem użyteczności niczym nie różni się od naturalnego uzębienia. Co jednak z dbaniem o implant po w pełni przebytym procesie osteointegracji? Otóż tak naprawdę, po wprowadzeniu implantu i dbaniu o higienę jamy ustnej — tak naprawdę nie wymaga on żadnego specjalnego traktowania i jakiegokolwiek naprawiania. To niezwykle komfortowa kwestia, dzięki której pacjenci coraz częściej decydują się na wszczepienie implantu, odrzucając możliwość zastosowania protez ruchomych!

Wady implantów stomatologicznych

Skoro znamy silne strony implantów, należy też wspomnieć o kwestiach, które przy procesie implantacji możemy uznać za wady. Otóż przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że leczenie z wykorzystaniem implantu jest nieco kosztowne. Stąd też należy pamiętać o tym, aby dokładnie przemyśleć, czy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na nie. Poza tym słabą stroną leczenia z wykorzystaniem implantów jest to, że od momentu wszczepienia implantu, do jego całkowitego wygojenia może minąć nawet kilka miesięcy. Długość tego okresu podyktowana jest następującą kwestią — aby implant uzyskał pożądaną stabilność, niezbędne jest przejście przez osteointegrację, czyli nic innego, jak „zrośnięcie się” implantu z kością, w której został umieszczony.

Mamy jednak wrażenie, że w przypadku implantów wady nie są tak istotne, gdyż trzeba je wziąć pod uwagę przy umawianiu się na pierwszą wizytę. Potraktujcie implanty nie jako koszt — ale jako inwestycję! Dzięki nim wasz uśmiech będzie się znów prezentować zjawiskowo!


Materiał partnera zewnętrznego