Już od dziś w kinach „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

Pitbull. Niebezpieczne kobiety | fot.: materiały dystrybutora

Już dziś na ekranach kin pojawi się druga odsłona trylogii w reżyserii Patryka Vegi: Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Oprócz dobrze znanych z poprzednich wątków postaci, jak Gebels czy Majami z Olką, pojawią się nowe bohaterki, z perspektywy których opowiadana jest historia.

Historia Pitbulla rozpoczęłą się przebojowym serialem telewizyjnym inspirowanym losami charyzmatycznego policjanta Sławomira Opali. Despero, w któego wcielił się Marcin Dorociński, stał się wówczas jednym z najwyraźniejszych bohaterów współczesnego filmu. Po 11 latach Patryk Vega powrócił do stworzonych przez siebie wątków. Kiedy w 2016 do kin trafił Pitbull. Nowe porządki, film z nową obsadą i bohaterami, ale z wciąż trwającym na posterunku straszym aspiranetm Jackiem Gocem czyli „Gebelsem” granym przez Andrzeja Grabowskiego, sprowadził do kin ponad półtoramilionową publiczność. I zanim jeszcze ostatecznie zniknął z repertuaru, Patryk Vega rozpoczął zdjęcia do drugiej części planowanej trylogii, jakim jest Pitbull. Niebezpieczne kobiety.

Joanna Kulig i Piotr Stramowski w Pitbullu | Anna Gostkowska, Copyright ©ent One Investments
Joanna Kulig i Piotr Stramowski w Pitbullu | Anna Gostkowska, Copyright ©ent One Investments

Tym razem filmowa opowieść skupia się włąśnie na życiowych wyborach, motywacjach i determinacji w zawodzie policjantki. Wieloaspektowe przedstawienie kobiet, głównych bohaterek filmu, zrywa z dotychczasowym sposobem ukazywania pań w tzw. męskim kinie akcji.

Jak mówi o swoim najnowszym filmie Patryk Vega:

Pitbull. Niebezpieczne kobiety przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku. Dotychczas kobieta była uprzedmiotowiona w policyjnym kinie. Nosiła teczkę za facetem, albo była podawaczem kwestii. W „Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach” po raz pierwszy kobiety staną się sprawczyniami wydarzeń. 

W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem  mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią,  natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

Jedna z bardziej malowniczych par: Majami i Olga, czyli Piotr Stramowskii Maja Ostaszewska | Anna Gostkowska, Copyright ©ent One Investments
Jedna z bardziej malowniczych par: Majami i Olga, czyli Piotr Stramowskii Maja Ostaszewska | Anna Gostkowska, Copyright ©ent One Investments

Film Pitbull. Niebezpieczne kobiety wchodzi na ekrany kin 11 listopada 2016 r. Na podstawie zebranych do niego materiałów ukaże się także książka Niebezpieczne kobiety – premiera wydawnictwa jest zaplanowana na 22 października.


Na podstawie materiałów dystrybutora