Biustonosze samonośne – przegląd najlepszych modeli

kobieta w czarnej seksownej sukience bez pleców z efektownymi kolczykami
Biustonosze samonośne to doskonały pomysł dla pań, które nie chcą pokazywać fragmentów bielizny nawet w dość odważnych kreacjach zachowując przy tym komfort, jaki zapewnia noszenie stanika | fot.: stock.adobe.com

Biustonosze samonośne szturmem podbiły rynek branży bieliźniarskiej i modowej. Od kilku sezonów to nieustający hit ratujący najbardziej wyszukane i oryginalne stylizacje odzieżowe na mniejsze i większe okazje. Sprawdźmy, czym jest biustonosz samonośny i w jakich sytuacjach przydaje się najbardziej.

Biustonosz samonośny, czyli jaki?

Zwykle stanik składa się z miseczek, mostka, ramiączek i fiszbin i stanu. Jednak biustonosz samonośny ogranicza te elementy tylko do mostka, czyli połączenia dwóch miseczek oraz z samych miseczek. Niewątpliwą zaletą jest brak ramiączek oraz pasa pod biustem, a tym samym brak widoczności zapięcia stanika.

Co ważne, pomimo specyficznej budowy biustonosz samonośny doskonale podtrzymuje, formuje i wypełnia biust.

Takie rozwiązanie pozwala na założenie nieco bardziej niż zwykle roznegliżowanej sukienki z głębokim dekoltem i odkrytymi plecami. Jest po prostu niewidoczny w przypadku każdej kreacji, którą sobie tylko wymarzymy. Modele w cielistych kolorach  przydają się również w przypadku prześwitujących tkanin.

Warto pamiętać o tym, że identycznie jak w przypadku tradycyjnych biustonoszy, aby dobrać właściwy rozmiar stanika, należy znać swój rozmiar miseczki, natomiast nie jest wymagana znajomość obwodu pod biustem.

Z czego wykonane są biustonosze samonośne?

Na pewno zastanawiacie się, jak to się dzieje, że taki twór ma rację bytu? Że się nie zsuwa, trzyma na miejscu i w dodatku jest wygodny? Wszystko za sprawą materii, z której jest wykonany. Podstawą jest silikon, który w naturalny sposób przykleja się do skóry, tworząc uczucie trwałego przyssania. Niektóre modele produkuje się z wykorzystaniem kleju medycznego po to, aby zapewnić pewne bezpieczeństwo podtrzymania biustu w każdej sytuacji. Ważne jest, aby utrzymywać biustonosz w  nienagannej czystości, ponieważ każde włókno przykleja się do niego, blokując właściwości samoprzylepne.

Jak właściwie zakładać biustonosze bez ramiączek?

Również technika zakładania jest tutaj niezmiernie ważna – dzięki niej osiągniemy spektakularny efekt końcowy. Aby stanik trzymał się na swoim miejscu, należy zastosować kilka trików:

  • dokładnie myjemy i osuszamy skórę (nie używamy po tej czynności balsamów),
  • usuwamy nakładkę ochronną z biustonosza,
  • zbieramy pierś w dłoń i nakładamy miseczkę (wraz z bokami)
  • powtarzamy czynność na drugiej piersi,
  • dociskamy miseczki do ciała.

Wspaniały efekt push up

Szukając biustonoszy bez ramiączek możemy wybierać pomiędzy fasonami gładkimi, lub z ozdobnym wykończeniem zewnętrznej strony, a także pomiędzy różnorodnością kolorów od cielistych, poprzez biele, czernie, beże, na różach i czerwieniach kończąc.Do wyboru mamy także różne kształty miseczek – od klasycznych po mango shape oraz modele transparentne wykonane z silikonu, które szczególnie przydają się w przypadku prześwitów. Spośród wielu modeli największą popularnością cieszy się model z wiązaniem, czyli ściągaczem zapewniającym efekt push up. Samonośny biustonosz ze ściągaczem  jest świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy atrakcyjnie wyeksponować biust. Po zebraniu piersi i ściągnięciu ich pośrodku wiązaniem powstaje kuszący rowek, a biust wydaje się pełniejszy i bardziej ponętny. Taki fason świetnie wymodeluje krągłości również na okazałym rozmiarze miseczek. Ma on za zadanie unieść biust poprzez zebranie ciała z boków piersi. Pięknie wymodelowany biust nawet bez ramiączek jest możliwy w przypadku właśnie tego stanika.

Biustonosze samonośne to doskonały pomysł dla pań, które nie chcą pokazywać fragmentów bielizny nawet w dość odważnych kreacjach zachowując przy tym komfort, jaki zapewnia noszenie stanika. Dzięki przemyślanej konstrukcji biustonoszy bez ramiączek osiągamy zamierzony efekt ponadto dyskretnie acz spektakularnie modelując biust. Aby bielizna tego typu spełniała swoje zadania pamiętajmy jednak o doborze dopasowanego do naszych potrzeb rozmiaru oraz właściwej technice zakładania.


OLI