Katarzyna Smutniak w jury 22. edycji Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia

Katarzyna Smutniak, to polska aktorka mieszkająca we Włoszech. Zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Jest uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek włoskich | fot.: Materiały prasowe

Katarzyna Smutniak, polska aktorka, mieszkająca we Włoszech, zasiądzie w jury rozpoczynającej się dzisiaj w Łodzi 22. edycji Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. Wraz z nią w Konkursie Debiutów i Filmów Drugich filmy oceniać będą: Roman Gutek, Piotr Jaxa i Anna Zamecka. Wydarzenie potrwa do 2 grudnia.

22. edycja Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia to przegląd najważniejszych dokonań filmowców na Starym Kontynencie – blisko 150 projekcji, 80 tytułów filmowych, polskie i łódzkie premiery. Do jury Konkursu Debiutów i Filmów Drugich została zaproszona m.in. Katarzyna Smutniak, którą polscy widzowie mogli niedawno oglądać na dużym ekranie w filmie Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Paolo Genovese, w którym zagrała jedną z głównych ról. Aktorka będzie oceniać filmy wraz z Romanem Gutkiem, Piotrem Jaxą i Anną Zamecką.

To dla mnie duża przyjemność być w jury tak prestiżowego wydarzenia filmowego. Jestem niezwykle ciekawa filmów, które obejrzę, ale także dyskusji z innymi osobami, które będą ze mną oceniać filmy. Poza tym uczestnictwo w Cinergii to dla mnie także pretekst, aby spędzić trochę czasu w Polsce i w Łodzi, która jest mi szczególnie bliska. – mówi Katarzyna Smutniak.

Katarzyna Smutniak, to polska aktorka mieszkająca we Włoszech. Zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Jest uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek włoskich. Doceniana za kreacje dramatyczne, jak i komediowe. Nominowana do Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej za rolę w filmie Allacciate le cinture Ferzana Özpetka, zdobyła Złoty Glob – Nagrodę Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech za rolę w filmie Petera del Monte Nelle tue mani oraz została pięciokrotnie uhonorowana Nastro D’argento -Nagrodą Stowarzyszenia Włoskich Krytyków Filmowych (SNGCI). Natomiast za rolę w filmie Limbo w reżyserii Lucio Pellegrini otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu filmowym w Rzymie.


Materiał partnera zewnętrznego