Marcin Dorociński jako Ryszard Kapuściński – zobacz polski teaser filmu „Jeszcze dzień życia”

Film Nenowa i de la Fuente opowiada historię pozostawionego samemu sobie dziennikarza, piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu odzyskania niepodległości w 1975 roku. | fot: Materiał partnera zewnętrznego

Marcin Dorociński użyczył głosu postaci Ryszarda Kapuścińskiego w pełnometrażowej animacji „Jeszcze dzień życia” (Another Day of Life) w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. W pozostałych rolach m.in. Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek. Film na podstawie książki najsłynniejszego polskiego reportera wejdzie do polskich kin 2 listopada, jednak już teraz święci triumfy za granicą – w środę, 20 czerwca, został nagrodzony Specjalnym Wyróżnieniem Jury na festiwalu Biografilm w Bolonii.

„Jeszcze dzień życia” to unikatowe połączenie pełnometrażowego filmu fabularnego z dokumentem. W sieci jest już dostępny polski teaser, w którym usłyszymy Marcina Dorocińskiego jako Ryszarda Kapuścińskiego, legendarnego reportera, korespondenta wojennego i pisarza. W roli 20-letniej angolskiej bojowniczki, dowodzącej małym oddziałem i eskortującej dziennikarza przez ogarnięty wojną kraj, usłyszymy Olgę Bołądź. Arkadiusz Jakubik użyczył głosu Quierozowi – lokalnemu dziennikarzowi, dzięki któremu Polakowi udaje się wyruszyć na front. Commandante Farrusco, dowodzący oddziałem 120 ludzi, który w chwili przyjazdu reportera jest jedynym na froncie południowym, otoczonym ze wszystkich stron przez wroga, przemówi głosem Tomasza Ziętka.

Film Nenowa i de la Fuente opowiada historię pozostawionego samemu sobie dziennikarza, piszącego reportaż o wojnie domowej w Angoli w przededniu odzyskania niepodległości w 1975 roku. Podczas wyprawy reporter zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. By opowiedzieć historię Angoli sam będzie musiał stać się jej częścią. Czy reporter relacjonujący z linii frontu może chwycić za broń lub zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

Festiwal Biografilm, na którym „Jeszcze dzień życia” został właśnie wyróżniony, to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w całości poświęcone filmom biograficznym. Organizatorzy skupiają się na nowych trendach w narracji dokumentalnej i fikcji. To nie pierwszy sukces festiwalowy filmu Nenowa i de la Fuente – film był już entuzjastycznie przyjęty owacją na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie odbył się Pokaz Specjalny i jednocześnie światowa premiera filmu. Polska premiera festiwalowa odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Do kin w całej Polsce „Jeszcze dzień życia” trafi 2 listopada. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Międzynarodowy zwiastun filmu

Facebook: @anotherdayoflife
Instagram: adol_film
Twitter: adol_film

Jeszcze dzień życia (Another Day of Life):

  • Reżyseria:           Raúl de la Fuente (Hiszpania), Damian Nenow (Polska)
  • Scenariusz:         Raúl de la Fuente, AmaiaRemírez, Damian Nenow,  David Weber, Niall Johnson
  • Art Director:      RafałWojtunik
  • Produkcja:          Platige Films (Polska) – Jarek Sawko, Ole Wendorff-Østergaard; Kanaki Films (Hiszpania) AmaiaRemírez, Raúl de la Fuente.
  • Koprodukcja:     Walking The Dog (Belgia) – Eric Goossens, Wüste Film (Niemcy) – Stefan Schubert; Animations Fabrik (Niemcy) – JoernRadel; Puppetworks (Węgry) – Frantisek Ambrus
  • Dystrybucja:      NEXT FILM

  • Materiał partnera zewnętrznego