Czy komiksy są przeznaczone tylko dla dzieci?

komiksy na półce
Komiksy zdecydowanie nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Obecnie można znaleźć wiele tytułów, które są bardzo chętnie czytane przez osoby dorosłe | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Komiksy wciąż przez wiele osób postrzegane są jako rozrywka dla dzieci. Często utożsamiane są one wyłącznie z opowieściami o przygodach superbohaterów, których zresztą doczekaliśmy się wielu ekranizacji. Warto jednak wiedzieć, że komiksy nie są przeznaczone tylko dla dzieci i mogą stanowić nieocenione źródło rozrywki, z powodzeniem zastępując książki. Czy komiksy są przeznaczone tylko dla dzieci? Podpowiadamy.

O czym mogą opowiadać komiksy?

Komiksy zdecydowanie nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Obecnie można znaleźć wiele tytułów, które są bardzo chętnie czytane przez osoby dorosłe. Mimo że komiks zazwyczaj kojarzy nam się z opowieścią o superbohaterach, którzy dysponują nadprzyrodzonymi mocami, a ich zadaniem jest uratowanie świata, to nie stanowią one jedynej tematyki obecnie dostępnych komiksów. 

Każda osoba, która jest zainteresowana tym, by rozpocząć swoją przygodę z czytaniem komiksów, ma do wyboru wiele różnych gatunków. Wśród nich można wymienić komiksy serialowe, które tworzone są na podstawie popularnych seriali, jak również komiksy kryminalne opowiadające historie o detektywach, stróżach prawa i ich zmaganiach, mających na celu zdemaskowanie sprawcy przestępstwa. Wśród chętnie wybieranych przez osoby dorosłe gatunków komiksów można wymienić też obyczajowe, sensacyjne, śmieszne, wojenne, science fiction czy fantasy. 

Dlaczego komiksy to doskonała rozrywka dla dorosłych?

Mimo że wciąż wiele osób nie potrafi dostrzec zalet komiksów, to nie tylko najpopularniejsze tytuły, ale również niszowe serie mają swoje grono, zarówno stałych, jak i nowych czytelników. Dla wielu osób komiksy są znacznie lżejszą formą rozrywki niż książka. Dlatego chętnie sięgają po nie zwłaszcza wtedy, kiedy nie mają tak dużo czasu, by w pełni chłonąć fabułę książki. 

Komiks bez problemu można przeczytać w ciągu kilkudziesięciu minut i co więcej, nie musimy, sięgając zwłaszcza po lekkie tytuły, mocno skupiać się na ich czytaniu, ponieważ kolorowe, ciekawe ilustracje znacznie ułatwiają nam ich zrozumienie. Z tego powodu, komiks to doskonała forma rozrywki dla osób, które są zmęczone lub pracują umysłowo i chcą odpocząć przy lekkiej, niewymagającej formie. Komiks jest też na tyle krótki, że bez problemu cały przeczytamy w ciągu na przykład godzinnej podróży pociągiem czy dojeżdżając komunikacją miejską do pracy. Komiksy to doskonała alternatywa również dla osób, które nie lubią czytać książek, a także dla tych, którzy chcą podszkolić na przykład znajomość języków obcych i nauczyć się nowych słówek.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story