Wybielanie zębów – sposób na piękniejszy uśmiech

Szablony chirurgiczne - szczęka i zęby
Nie wybielimy zębów z tak zwanego marszu, jeżeli mamy problem na przykład z próchnicą czy nasze uzębienie wymaga innego leczenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dzisiejszych czasach warto zapewnić sobie piękny uśmiech.

Chociaż możemy mieć piękne, wolne od próchnicy zęby, czasami nasze uzębienie i tak robi nam psikusa. Jak? Poprzez przebarwienia. Sprawiają one, że zęby nie są jednolicie białe i lśniące, a żółte, i to w różnych odcieniach! Wiele osób korzysta z pięknego uśmiechu jako wizytówki, dlatego jego osiągnięcie jest dla nich bardzo ważne. Jak poradzić sobie z różnorakimi przebarwieniami? Jak zadziałać, aby zadziałać dobrze? Z pomocą przychodzi nam profesjonalne wybielanie zębów.

Jak usuwać przebarwienia z zębów?

Na początku warto wiedzieć, że osady nazębne, takie typowe, pochodzą z wielu napojów, które tak lubimy – z kawy, herbaty, a także wina i soków. Również tytoń w dużej mierze dokłada się do przebarwień. Zwłaszcza długoletni palacze borykają się z problemem żółknięcia zębów, z którymi nie mogą sobie poradzić domowymi sposobami. Warto jednak, nim udamy się do specjalisty, spróbować skorzystać z dostępnych past, które wybielają. To tak zwane pasty ścierne, usuwające przebarwiony osad w nieco mniejszym stopniu niż specjalistyczne techniki wybielające. Równie dobrym sposobem na jakiś czas są pasty na bazie chemicznej, a także profesjonalne gumy do żucia, które nie tylko odświeżają oddech, ale również zapewniają czystość bez przebarwień. Nie warto jednak przesadzać z domowymi eksperymentami, aby nie zniszczyć szkliwa zębów.

Wybielanie zębów u dentysty

Dlatego czasami lepiej skorzystać z profesjonalnych zabiegów wybielających, aby nie niszczyć struktur naszego uzębienia. Niektóre z preparatów wykorzystywanych przez dentystów wręcz wzmacniają szkliwo, co jest bardzo dobrą wiadomością. Najnowsze produkty zawierają azotan potasu i fluor, które chronią przed nadwrażliwością – zarówno w trakcie zabiegu, jak i po.

Więcej: https://acusdent.wroclaw.pl

Nie wybielimy zębów z tak zwanego marszu, jeżeli mamy problem na przykład z próchnicą czy nasze uzębienie wymaga innego leczenia. Na samym początku dentysta oczyszcza zęby i decyduje wraz z pacjentem, który sposób wybielenia będzie najbardziej odpowiedni. Wypełnia w razie potrzeby wszelkie ubytki i nieszczelności, a także leczy próchnicę. Dopiero po tych istotnych czynnościach może podjąć się wybielania specjalistycznymi środkami. Takie wybielanie jest możliwe u większości dorosłych i młodzieży powyżej dwunastego roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia nie mogą z niego skorzystać.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,