Top 3 autorów fantasy

literatura fantasy
Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z takimi opowieściami powinny zacząć od trzech najlepszych autorów fantasy | fot.: materiał partnera

Jeśli chodzi o literaturę fantasy to bez wątpienia wybór książek jest bez liku. Mnóstwo autorów porusza taką tematykę i widać to przede wszystkim w objętościach tematycznych półek w księgarniach. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z takimi opowieściami powinny zacząć od trzech najlepszych autorów fantasy. Oto lista top, która może być dobrym drogowskazem zarówno przy zakupach, jak i podczas wizyty w bibliotece.

J. R. R. Tolkien

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzy sławnych książek lub filmów z serii Władcy Pierścienia. Jest w jego powieściach coś niezwykłego, coś co przyciąga miliony czytelników na całym świecie. Przy pierwszej styczności z jego literaturą można poczuć się nieco zawiedzionym – wszystko przez specyficzny sposób tworzenia opisów, które mogą wydawać się nieco przydługie. Młodsi czytelnicy z tego powodu rzadziej sięgają po jego książki, w przeciwieństwie do osób nieco starszych, którzy uwielbiają ten specyficzny sposób prowadzenia opowieści. Nie można przy tym narzekać na nudę – jeśli coś się dzieje to z pewnością będzie to wydarzenie, które mocno zapadnie w pamięć. Akcja w postaci wielkich bitew, ucieczka przed niebezpiecznymi istotami to tylko niewielka część ekscytujących elementów powieści tego autora.

George R. R. Martin

To bez wątpienia jeden z najwybitniejszych pisarzy książek fantasy. „Saga pieśni lodu i ognia” stała się bestsellerem na całym świecie. Wiele osób zachęciło do czytania głównie bijący popularności serial telewizyjny „Gra o tron”. Autor serii książek fantasy stworzył świat w którym pełno jest brutalności i intryg, a niekiedy nawet okrucieństwa, a wszystko to chęcią zdobycia władzy. Kontrast między dobrem i złem zaciera się w taki sposób, że trudno wskazać kto tak naprawdę zasługuje na karę i potępienie, a kto powinien zastąpić zaszczytu, aby stać się władcą królestw. Nie ma wątpliwości, że od czytania jego powieści bardzo trudno się oderwać.

Andrzej Pilipiuk

Jednym z najpopularniejszych powieściopisarzy na polskim rynku fantasy jest Andrzej Pilipiuk. Jest to autor wielu książek, a także laureat literackiej nagrody im. Janusza Andrzeja Zajdla. Stworzył on jedyną w swoim rodzaju fantastykę, która mocno zapada w pamięć, w tym szczególnie jeden z bohaterów, którego kojarzą nie tylko jego czytelnicy – Jakub Wędrowycz. Trzeba koniecznie poznać losy tej postaci opisane w nieco zabawnych książkach, gdzie rzeczywistość miesza się z historią i fantastyką. Powieści tego autora można kupić na przykład tutaj: https://skupszop.pl/autor/andrzej-pilipiuk.

Materiał partnera