Praktyczne słowniki ortograficzne

słowniki
Słowniki ortograficzno-ortofoniczne uczą nie tylko w jaki sposób prawidłowo wymawiać wyrazy, ale również odczytywać i podzielić na głoski | fot.: materiał partnera

Encyklopedie, słowniki i atlasy dla dzieci są skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie skupić uwagę najmłodszych. Duża liczba zabawnych i kolorowych obrazków pomaga w nauce i jednocześnie nie pozwala się nudzić. Materiały edukacyjne są dostosowane do konkretnego wieku dzieci, dzięki czemu zapewniają szybkie efekty. Słowniki ortograficzne i językowe w Eduksięgarni to wartościowe źródła wiedzy stworzone przez uznanych autorów. Wszystkie zasady, reguły i wyjątki w języku polskim są opisane w prosty i jednocześnie zrozumiały sposób.

Ilustrowane słowniki dla dzieci

Słowniki ortograficzno-ortofoniczne uczą nie tylko w jaki sposób prawidłowo wymawiać wyrazy, ale również odczytywać i podzielić na głoski. Dodatkowo zawierają informacje dotyczące bezbłędnego zapisywania całych wyrazów i poszczególnych głosek. Wybrane pomoce edukacyjne są przeznaczone dla dzieci uczęszczających do pierwszych trzech klas. Na szczególną uwagę zasługują ilustrowane słowniki wyrazów bliskoznacznych. Pozycje tego typu zawierają nie tylko wyrażenia, zwroty językowe i pojedyncze wyrazy o podobnym znaczeniu, ale również angażujące zadania. Takie połączenie znacząco przyspiesza nauczanie i ułatwia trwałe zapamiętywanie. Kolorowa, angażująca i momentami dowcipna szata graficzna, przygotowana przez profesjonalnych ilustratorów i grafików, to dodatkowy atut materiałów edukacyjnych. 

Ilustrowane słowniki – ciąg dalszy

Kolejnymi ciekawymi pozycjami są słowniki poprawnej polszczyzny. Pomoce naukowe tego typu są przeznaczone do nauczania zintegrowanego. Zawierają kilkaset zwrotów językowych, wyrazów i wyrażeń, które sprawiają największy problem dzieciom. Całość jest przedstawiona w czytelnej i zrozumiałej formie. Ponadto umożliwia samodzielne podejmowanie decyzji dotyczących popularnych wątpliwości językowych, z którymi zmagają się dzieci.

słowniki ilustrowane
Na szczególną uwagę zasługują ilustrowane słowniki wyrazów bliskoznacznych | fot.: materiał partnera

Asortyment sklepu Eduksiegarnia obejmuje także ilustrowane słowniki frazeologiczne, które dzięki oryginalnej szacie graficznej zachęcają do nauki. Materiały dydaktyczne tego typu obrazują najczęściej wykorzystywane frazeologizmy i szczegółowo wyjaśniają znaczenie każdego z nich. Dodatkowo dzięki krótkim opisom można poznać pochodzenie wybranych związków frazeologicznych. 

Dużą popularnością cieszą się też słowniki zawierające zbiór najtrudniejszych wyrazów, których pisownia została wyjaśniona w prosty i przede wszystkim łatwy do zapamiętania sposób. Czytelny podział na kategorie umożliwia szybkie odnajdywanie konkretnego wyrazu. Wybrane słowniki zawierają praktyczne podpowiedzi zawierające synonimy, słowa pokrewne, a także informacje dotyczące prawidłowej wymowy oraz innego znaczenia. Niezwykle ciekawą pozycją są słowniki wykorzystywane w metodzie nauczania Montessori. Niektóre z nich zawierają dodatkowe plansze rysunkowe, które urozmaicają proces nauczania. 

Atlasy i pozostałe słowniki dla dzieci

Ilustrowane słowniki wyrazów obcych przeznaczone dla młodszych dzieci zawierają oryginalne ilustracje, które w prosty sposób wyjaśniają znaczenie konkretnych wyrazów. Ponadto znajdują się w nich popularne sentencje i zwroty z języków obcych, które są wykorzystywane w języku polskim. Dodatkowe informacje o pochodzeniu i przykłady użycia podnoszą atrakcyjność materiałów dydaktycznych. Dużą popularnością cieszą się też ilustrowane słowniki przysłów zawierające obszerny zbiór często używanych i mniej popularnych myśli w języku polskim. Dzieci chętnie sięgają także po atlasy świata zawierające piękne ilustracje i ciekawostki dotyczące wszystkich kontynentów. Ilustrowane mapy pozwalają na podróże nawet do najdalszych zakątków świata, bez wychodzenia z domu. 

Materiał partnera