Kupiec i mecenas

galeria obrazów
Galeria Obrazów wyszukuje i promuje obiecujących młodych artystów, pomagając im przy sprzedaży i organizacji wystaw | fot.: stock.adobe.com

Sadząc po wzmiankach w mediach, które co rusz donoszą o kolejnym rekordzie aukcyjnym, rynek sztuki pozostaje poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba. Nic bardziej mylnego, bo robiące wrażenie zawrotne sumy wykłada się wyłącznie za dzieła tych największych. Podążający ich śladami skupieni wokół Galerii Obrazów artyści sprzedają bez porównania taniej i jest to dobry czas na kupowanie, jako że już jutro wartość rynkowa wielu z nich pójdzie w górę.

Galeria obrazów

Talent, styl i to coś, czego jeszcze nikt nie zdefiniował, a co odróżnia artystę od wyrobnika, wprawne oko marchanda wyłapie natychmiast. Obecna od wielu lat na polskim rynku dzieł sztuki Galeria Obrazów wyszukuje i promuje obiecujących młodych artystów, pomagając im przy sprzedaży i organizacji wystaw. Galeria prezentuje prace z zakresu malarstwa, także grafikę, rysunek, fotografię, ceramikę oraz sztukę użytkową. Doprawdy, jest w czym wybierać.

Fachowość i doświadczenie w połączeniu z prawdziwym zamiłowaniem do sztuki pozwoliły na zgromadzenie imponującej kolekcji prac artystów początkujących, ale już obiecujących, jak również tych z pewnym już dorobkiem. Co należy podkreślić, wobec ogromnego wyboru zgromadzonych w Galerii Obrazów dzieł osoby mające problem z podjęciem decyzji mogą liczyć na pełną życzliwości poradę ze strony osób prowadzących ten niezwykły sklep ze sztuką.

Porozmawiajmy o pieniądzach

Cenę każdego dzieła da się dość precyzyjnie wyliczyć, przy czym jej wysokość zależy w pierwszym rzędzie od pozycji twórcy. W przypadku artysty stawiącego pierwsze kroki zrozumiałe jest, że kwota, jakiej może on zażądać za swoją pracę, uplasuje go na samym dole stawki. Co oznacza, że obraz, grafikę czy inny przedmiot można nabyć już za kilkaset złotych. Zawsze z nadzieją, że dalsze losy artysty, jak na przykład jego stała obecność na rynku sztuki, wliczając w to udział w wystawach i sprzedaż prac do znaczących kolekcji pomnożą wartość jego prac. Kupowanie od młodych i nieznanych niesie, co prawda, ryzyko, ale jeżeli mamy tzw. nosa, to przy niskiej cenie zakupu wydatek może okazać się lukratywną inwestycją.

I to trzeba powiedzieć, Galeria Obrazów jest zaprzeczeniem tezy, że prawdziwa sztuka jest dla wybrańców z harmonią pieniędzy w portfelu. Jako że ceny zaczynają się od wspomnianych kilkuset złotych, galeria cieszy się sporym zainteresowaniem osób, które pomimo ograniczonych środków dokonują regularnych zakupów. Niektórzy z nich wraz z upływem czasu tworzą małe kolekcje, których wartość z biegiem lat może przyjemnie zaskoczyć. Dla wielu liczy się też świadomość, że poprzez zakupy w Galerii Obrazów wspierają artystów na dorobku, wskakując tym samym w buty, nie bójmy się wielkich słów, mecenasa polskiej sztuki.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,