Które serwisy VOD oferują darmowy okres próbny?

film na tablecie obok popcorn i taśma filmowa
Serwisy VOD dostępne w naszym kraju mogą poszczycić się wyjątkowo bogatą ofertą seriali i filmów. Ta gratka dla każdego, kto lubi mieć wybór, a tradycyjna telewizja - z reklamami i z góry ustaloną ramówką - zaczyna go męczyć | fot.: stock.adobe.com

Obecnie trudno wyobrazić sobie dostęp do kultury bez serwisów VOD. Stremingowanie filmów i seriali podbiło serca Polaków, którzy coraz częściej korzystają z wielu różnych serwisów tego typu. Dostęp do tysięcy pozycji za stosunkowo niewielką opłatą w postaci abonamentu to dla większości z nas doskonała opcja. Oferta jest szeroka, a dla ułatwienia wyboru część serwisów VOD przygotowała dla potencjalnych klientów ofertę darmowego okresu próbnego. Dowiedz się co trzeba wiedzieć na początku przygody ze streamingiem.

Darmowy okres próbny – na czym polega?

Serwisy VOD dostępne w naszym kraju mogą poszczycić się wyjątkowo bogatą ofertą seriali i filmów. Ta gratka dla każdego, kto lubi mieć wybór, a tradycyjna telewizja – z reklamami i z góry ustaloną ramówką – zaczyna go męczyć. Istotne są także kwestie finansowe. Zbieranie płyt BlueRay lub DVD jest niezwykle kosztowne, bilety do kina także stanowią spory wydatek. Dlatego serwisy stremingowe, za które musimy zapłacić średnio od dwudziestu do czterdziestu złotych miesięcznie stanowią dla wielu z nas doskonałą alternatywę. Zwykle jednak wolimy najpierw zapoznać się z ofertą, a dopiero potem robić przelew. Po co bowiem płacić za treści, z których nie będziemy korzystać? Właśnie w trosce o tego typu problemy, część serwisów VOD wprowadziła opcję darmowego okresu próbnego.

Na czym polega ten mechanizm? Wystarczy zalogować się na wybranym serwisie streamingowym. Zostaniemy wówczas poproszeni o podanie swoich danych kontaktowych oraz numeru karty płatniczej. Jednak bez obaw – zostanie ona obciążona dopiero w momencie kiedy kiedy okres próbny dobiegnie końca. Do tego czasu możemy w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji nie wydając przy tym ani grosza.

Które serwisy VOD zapewniają darmowy okres próbny?

Jeszcze do niedawna większość serwisów VOD, w tym także najwięksi gracze – Netflix oraz HBO Go – oferowali trzydziestodniowy okres próbny, który obejmował dostęp do wszystkich swoich treści. Niestety, polscy użytkownicy znaleźli mnóstwo sposobów na nadużywanie oglądania ulubionych filmów i seriali za darmo. W konsekwencji permanentnego nadużywania okresów próbnych przez użytkowników, największe serwisy w ogóle zrezygnowały z tego typu oferty (tak jak Netflix) lub drastycznie ją ograniczyły (tak jak HBO Go). Nie oznacza to jednak, że możliwości zupełnie zniknęły. Obecnie z darmowego okresu próbnego możemy korzystać w następujących serwisach:

  • HBO Go – jeden z liderów rynku oferuje osiemset filmów i ponad dwieście seriali, które możemy oglądać za darmo przez pierwszych 7 dni
  • Amazon Prime – ten pełen ciekawych filmów i szerokiej oferty (także tych starszych i kultowych) seriali streaming jest odnogą Amazona. Zanim zdecydujemy się na abonament możemy przez tydzień korzystać z serwisu bez żadnych opłat

Jak widać oferta darmowego okresu próbnego nie jest już tak powszechna jak kilka lat temu, jednak dwa duże serwisy VOD wciąż oferują tego typu usługę. Warto też zaznaczyć, że Netflix podobno również zastanawia się nad przywróceniem jej w naszym kraju.

MDZ