Najlepsze lokale z muzyką na żywo w Krakowie

kluby muzyczne w Krakowie
Kraków oferuje wiele sposobów na spędzenie upojnego wieczoru z muzyką i każdy, bez względu na to, jaki gatunek preferuje, znajdzie coś dla siebie | fot.: Stock.adobe.com

Kraków to nie tylko miasto muzeów, historycznych zabytków i królewskich grobowców. To również miasto licznych klubów, klimatycznych kawiarni i wykwintnych restauracji. Gdzie w Krakowie można miło spędzić czas z muzyką na żywo? Oto lista najciekawszych miejsc.

Stalowe Magnolie, ul. Szpitalna 6

To legendarne miejsce na mapie Krakowa, uznane przez magazyn Newseek za najlepszy klub muzyczny w mieście. Oryginalny wystrój, zróżnicowana oferta oraz doskonałe potrawy serwowane na barze, to wizytówka tego miejsca. Można tam usłyszeć zarówno jazz, r’n’b, funk jak i rockowe brzmienia. Po koncertach w lokalu odbywają się potańcówki z DJ-em. Dla tych, którzy tęsknią za odrobiną luksusu, lokal oferuję strefę VIP. Jeśli więc cenicie sobie dobre jedzenie, dobrą muzykę oraz niepowtarzalny klimat, przyjdzie koniecznie do Stalowych Magnolii.

Hush Live, ul. Sławkowska 6

To specyficzne miejsce na mapie Krakowa, ponieważ oferuje zabawę z muzyką… Disco Polo! Mimo drogich biletów, przed klubem w każdy weekend ustawiają się długie kolejki, a miejsc na parkiecie brakuje. Tutaj czeka cię szampańska zabawa z hitami znanymi z wesel oraz imienin rodziców. Warto dodać, że w klubie usłyszmy przede wszystkim muzykę na żywo. Klub oferuje rezerwację miejsc.

Klub RE, ul. Świętego Krzyża 4

Jeśli preferujesz alternatywne, offowe brzmienia, polecamy zajrzeć do klubu przy św. Krzyża. To tutaj odbywają się koncerty polskich i zagranicznych gwiazd muzyki alternatywnej. Niestety, po koncertach w lokalu nie odbywają się after party, więc na tańce trzeba wybrać się gdzie indziej. Wyjątkiem jest Bałkański Sylwester, organizowany przez studentów filologii słowiańskiej. W przerwach pomiędzy utworami, można odpocząć w urokliwym ogródku.

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8

„Jaszczury”, to legendarny klub studencki, który cieszy się duża popularnością także wśród innych mieszkańców Krakowa. Tutaj organizowane są zarówno spotkania z ciekawymi ludźmi, debaty, jak i koncerty, potańcówki oraz wieczory karaoke. Niezobowiązująca, wyluzowana atmosfera tego miejsca sprawi, że poczujemy się jakbyśmy sami byli na studiach.

Szpitalna 1, ul. Szpitalna 1

Jeżeli nie wyobrażasz sobie weekendu bez solidnej dawki techno, Szpitalna 1 to właściwy adres dla ciebie. Koncerty DJ-skie, które odbywają się w tym miejscu, odbiły się echem w całej Europie, plasując ten lokal na liście najlepszych miejsc z muzyką techno w całej Polsce. Występują tu zarówno znane postaci lokalnej sceny muzycznej, jak i zagraniczne gwiazdy, w tym DJ-e, którzy na co dzień porywają do tańca bywalców berlińskich klubów.

Harris Piano Jazz Bar, Rynek Główny 28

W Harrisie usłyszmy wszelkie możliwe odmiany jazzu – zarówno te bardziej klasyczne, jak i całkiem nowoczesne. Oprócz koncertów, organizowane są tu również jam session, czyli spotkania, w trakcie których chętne osoby muzykują wspólnie, improwizując na zadany temat. Można przynieść własny instrument lub skorzystać z tych dostępnych w asortymencie klubu.

Jak widać Kraków oferuje wiele sposobów na spędzenie upojnego wieczoru z muzyką i każdy, bez względu na to, jaki gatunek preferuje, znajdzie coś dla siebie.

AAL

Tags from the story
, , ,