Jak przetrwać binge-racing? Wskazówki i przepisy!

jedzenie przed telewizorem
Człowiek nie wielbłąd jeść i pić musi, zwłaszcza podczas maratonu. Dlatego na czas jego trwania koniecznie przygotuj odpowiedni prowiant | fot.: Fotolia

Jak wszyscy oddani miłośnicy seriali doskonale wiemy, miesiące oczekiwania na kolejny sezon ulubionej produkcji bywają trudne. Na kilka dni przed premierą możemy rozpocząć przygotowania do tego wielkiego wydarzenia i opracować idealny plan serialowego maratonu!

Popularne dotąd seryjne oglądanie seriali (binge-watching) dało początek nowemu trendowi tzw. oglądaniu na wyścigi (binge-racing). Serialowi sprinterzy w ciągu 24 godzin od premiery starają się zobaczyć to co innym zajmuje kilka tygodni. Jak sprawić, że serialowy wyścig stanie się przyjemnością wśród ogromnej konkurencji z całego świata? Netflix przygotował kilka wskazówek – od przepisów na zdrowe i wzmacniające przekąski do idealnej aranżacji pomieszczenia, które posłuży nam jako tor wyścigowy.

  1. Przygotuj zaopatrzenie, które doda Ci energii

Człowiek nie wielbłąd jeść i pić musi, zwłaszcza podczas maratonu. Dlatego na czas jego trwania koniecznie przygotuj odpowiedni prowiant. Poniżej przepisy na małe co nieco, które naładuje nas energią do oglądania i które będziemy mogli podjadać do woli!

a) Pasta regeneracji z pieczonej dyni i papryki z chipsami warzywnymi [PRZEPIS]

b) Orzechowe kulki mocy oblane czekoladą, [PRZEPIS]

c) Lemoniada przetrwania z herbaty zielonej i yerba mate [PRZEPIS]

 

  1. Zadbaj o swoją przestrzeń

Miejsce, w którym oglądamy serial musi spełniać kilka podstawowych warunków:

a) Wybierz strategiczne miejsce w domu – nie za daleko od kuchni i blisko łazienki, tak by nie tracić czasu na przemieszczanie się. Spójrz na plan swojego lokum i zaznacz miejsce, z którego wszędzie będzie blisko. Ten teren przez 24 godziny będzie centrum dowodzenia i oazą netfliksowego spokoju jednocześnie.

b) Spraw, aby było miękko i wygodnie – serialowy wyścig powinien być dla nas również odprężeniem i relaksem z ulubionymi bohaterami z serialu. Do tego potrzebne jest miejsce, w którym można oglądać odcinek za odcinkiem komfortowo i w różnych pozycjach. Czy to siedząc, leżąc, opierając się czy spacerując. Najlepiej sprawdzi się duża pufa lub sofa, gdzie można wykonywać również proste ćwiczenia (więcej o tym jak ćwiczyć na kanapie oglądając Netfliksa TUTAJ).

c) Przygotuj stolik – warto zaopatrzyć się także w stolik lub szafkę odpowiednią do przechowania wszystkiego co może okazać się niezbędne: przekąski, pilot, kubek, kocyk, ciepłe skarpetki, chusteczki na wypadek wzruszeń lub telefon z ładowarką.

d) Zapewnij dostęp do świeżego powietrza – idealnie, gdyby centrum dowodzenia znalazło się w pobliżu okna. Należy pamiętać by otwierać je co jakiś czas, ponieważ odpowiednie dotlenienie organizmu jest kluczem do przetrwania serialowego wyścigu!

  1. Zbuduj odpowiednią atmosferę!

a) Jeśli wystrój w klimacie serialu może mieć wpływ na wynik w serialowym wyścigu, to nic nie stoi na przeszkodzie urządzenia sypialni, np. w stylu Stranger Things (premiera drugiego sezonu już 27 października)! Choinkowe lampki na ścianach sprawią, że poczujemy się jak bohaterowie serii. Pomocne w zmianie atmosfery wieczorem mogą okazać się także świeczki, które wyścig zamienią w chwile relaksu.

b) Jeśli lubisz zastrzyk adrenaliny i nutkę sportowego współzawodnictwa miej przy sobie także telefon. Ustawiony zakład z przyjaciółmi będzie bardziej emocjonujący jeśli na bieżąco będziecie wrzucać relacje z wyścigu na swoje kanały social media. Pamiętajcie o hasztagu #serialowywyscig!


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , , ,