Julia Rosnowska w jednej z głównych ról w serialu „Drogi Wolności” w reż. Macieja Migasa

Szczególne miejsce w tej historii zajmą kobiety, a Julia Rosnowska wcieli się w jedną z nich - zagra bohaterkę o imieniu Lala | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Rozpoczęły się zdjęcia do serialu Drogi Wolności w reżyserii Macieja Migasa, w którym jedną z głównych ról zagra aktorka Julia Rosnowska. Będzie to pokazana z rozmachem epicka opowieść kostiumowa, w której losy bohaterów będą się splatać z historią. Szczególne miejsce w tej historii zajmą kobiety, a Julia Rosnowska wcieli się w jedną z nich – zagra bohaterkę o imieniu Lala. Producentem serialu jest Telewizja Polska.

Akcja pierwszego sezonu zaczyna się u progu Wielkiej Wojny (1914), poprzez uzyskanie niepodległości (1918), aż do przewrotu majowego (1926). W centrum zdarzeń są kobiety, które po Wielkiej Wojnie (1914-1918) uwierzyły, że nadszedł ich czas. Osią opowieści są losy trzech sióstr, a jedną z nich jest szalona artystka – Lala, którą zagra Julia Rosnowska.

Równolegle do serialu wydawnictwo ZNAK wyda sagę pod tytułem Drogi do wolności, której akcja wybiega poza wydarzenia ujęte w serialu. Pierwszy tom cyklu trafi do księgarń wiosną tego roku.

Zapowiada się bardzo interesująca opowieść, w której bohaterowie nie są jednowymiarowi. Mnie szczególnie pociąga w tej historii wątek kobiecy – imponująca jest siła i potrzeba samostanowienia o sobie głównych bohaterek. To dla mnie bardzo ważny serial także dlatego, że praca nad scenariuszem została zainspirowana dziennikami mojej babki od strony taty i wiele charakterów z serialu i książki wzorowanych jest na postaciach moich przodków. Zmierzenie się z tą historią i postacią Lali jest dla mnie, w związku z tym, wyjątkowym doświadczeniem. – mówi Julia Rosnowska.

Julia Rosnowska to aktorka młodego pokolenia. Popularność zyskała dzięki roli w serialu Julia, gdzie zagrała tytułową bohaterkę. Można było ją też oglądać w Czasie honoru TVP, Misji Afganistan Canal Plus, Bez Tajemnic HBO czy w Teatrze Telewizji w spektaklu Next-ex w reżyserii Juliusza Machulskiego – za tę rolę otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Dwa Teatry. Od kilku lat Julia dzieli życie zawodowe pomiędzy Warszawą, a Londynem. W tym czasie zagrała kilka ról w brytyjskich produkcjach telewizyjnych (Ripper Street BBC Two, New Blood BBC One, Brotherhood Comedy Central), a ostatnio otrzymała główną rolę w spektaklu pod roboczym tytułem English, którego premiera odbędzie się w Londynie. Ponadto, kilka ostatnich lat wykorzystała na realizację swojej pasji, jaką jest podróżowanie – odwiedziła m.in. Kolumbię, Syberię i Islandię. Na polski ekran wraca dojrzalsza i bogatsza w liczne doświadczenia, które bez wątpienia pomogą jej zbudować postać Lali – dziewczyny złożonej, łączącej w sobie jasną i ciemną stronę osobowości.


Materiał partnera zewnętrznego