Dziś Międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka

Miliony dzieci na całym świecie pragną mieć Kubusia Puchatka w domu w wersji pluszowej lub choćby akcesoria z jego wizerunkiem | fot.: Mteriał partnera zewnętrznego

Uwielbiają go wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Jest przyjacielem nie tylko miłośników miodu, ale także uniwersalnych mądrości życiowych. Kubusia Puchatka, bo o nim mowa, nie da się nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, nawet za łakomstwo i mały rozumek. Wchodząc w jego świat uczymy się, odkrywamy i co najważniejsze – doskonale się przy tym bawimy, bowiem poczucie humoru to jego cecha charakterystyczna. 18 stycznia pamiętamy o nim szczególnie, ponieważ obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie z gromadką przezabawnych przyjaciół. Choć jest trochę niezdarny i – jak sam mówi o sobie – jest misiem o małym rozumku, kochają go wszyscy. Miliony dzieci na całym świecie pragną mieć Kubusia Puchatka w domu w wersji pluszowej lub choćby akcesoria z jego wizerunkiem. Nie dziwi fakt, iż seria akcesoriów dla dzieci firmy NUK z wizerunkiem Kubusia Puchatka jest najchętniej wybieraną przez rodziców. Butelka, smoczek czy talerzyk z ulubieńcem naszych pociech – ucieszy każde dziecko.

A za co kochamy tego misia?

  1. Kubuś daje nam czystą radość

Czytając czy oglądając przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, wkraczamy w bajkowy świat. Zapominamy o codzienności i oddajemy się bez reszty przyjemności opowieści.  Przygody gromadki przyjaciół są bardzo radosne, a te z pozoru smutne zawsze dobrze się kończą. Nawet pomimo malkontenctwa Kłapouchego, zrzędzenia Królika czy nieuwagi Tygryska, zawsze udaje się przyjaciołom znaleźć wyjście z opresji. Wszystkie przygody Puchatka są zabawne i dostarczają sporej dawki śmiechu. Pozwalają nam na doznanie głębokiej radości kontaktu z bezpiecznym i miłym światem.

  1. Miś Puchatek uczy dzieci ważnych wartości życiowych

Wszystkie doświadczenia są wartościowe i możemy wynieść z nich cenne lekcje. Dzięki przygodom Kubusia Puchatka i jego przyjaciół dziecko dowiaduje się, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Pluszowi przyjaciele pokazują, że miłość i przyjaźń liczą się nade wszystko. Uczą, jak ważna jest możliwość polegania na kimś, kogo się kocha i szanuje. Niemal we wszystkich przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu, widać, że życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, jeżeli ma się wokoło siebie ludzi życzliwych i przyjaznych. Nasze pociechy dowiadują się też, że bycie pomocnym i uczynnym sprawia, że życie staje się łatwiejsze.

  1. Cytaty z Kubusia Puchatka są uniwersalne i zawsze wywołują uśmiech na twarzy

Bohaterowie Kubusia Puchatka mają niezwykłe poczucie humoru. Jest to dowcip uniwersalny, absurdalny, ale paradoksalnie niezwykle logiczny i właśnie w tym tkwi źródło jego wyjątkowości. Trudno powstrzymać uśmiech czytając takie słowa:

– Jak przeliterować miłość? Miłości nie da się przeliterować… Musisz ją poczuć.

– Czasami, najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w twoim sercu.

– Jestem niski, gruby i bardzo z tego dumny!

Ten Pluszak jest bezcennym źródłem ujmujących tekstów, które trafiają do dzieci, a także do dorosłych. Podaje uniwersalne prawdy w sobie charakterystyczny sposób.

  1. Kubuś Puchatek pozwala nam zaakceptować i pokochać siebie oraz innych

Ludzie nie są idealni – tak samo jak ci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający ich świat. Zauważają, że bycie sobą ze wszystkimi wadami i niedoskonałościami jest możliwe. Warto więc zaakceptować swoją i innych niedoskonałość. Przecież Kubuś nie zamierza walczyć z niedźwiedzim łakomstwem, Prosiaczek wie, że jest tchórzliwy i niezaradny, Królik pracowity i wybuchowy, a Kłapouchy wiecznie niezadowolony. Najważniejsze jest to, aby być prawdziwym sobą i kochać siebie takim, jakim się jest.

  1. Mały miś rozwija wyobraźnię dziecka

W każdym dziecku drzemie prawdziwy potencjał i talent. Warto ten dar rozbudzać i dbać o niego. Wkraczając w świat Kubusia Puchatka, taki bajkowy, pełen pluszowych przyjaciół – dziecko rozbudza swoją wyobraźnię. Słuchając słów rodziców, patrząc na wizerunek misia na butelce czy smoczku firmy NUK, nasz maluch tworzy w głowie obrazy, wyobraża sobie wszystko, sytuacje, w których znajdują się bohaterowie, oczami wyobraźni widzi ich wygląd i emocje. Czytanie książek zmusza więc niejako nasze dzieci do myślenia, do zastanowienia się i analizowania wszystkiego.

Pamiętajmy, że codzienne spotkanie z przygodami Kubusia Puchatka z całą pewnością przyniesie nam wszystkim radość i uśmiech na twarzy. A obecność jego wizerunku w domowej przestrzeni będzie przypominać o wartościach, którym jest wierny.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story