Jak przygotować się do chrztu świętego?

chrzest świeca
Termin, jaki wybierzemy, tak naprawdę zależy tylko od nas. W dawnych czasach do chrztu szykowane były dzieci praktycznie niedługo po urodzeniu do wieku koło 3 miesięcy | fot.: materiał partnera

Chrzest święty to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny dziecka, które zostanie ochrzczone. Z tej okazji czeka na nas wiele spraw do załatwienia. Począwszy od zaproszeń, po wybór odpowiedniego terminu i przede wszystkim idealnego ubranka dla dziecka.

Wybór terminu

Termin, jaki wybierzemy, tak naprawdę zależy tylko od nas. W dawnych czasach do chrztu szykowane były dzieci praktycznie niedługo po urodzeniu do wieku koło 3 miesięcy. Dzięki temu dziecko przespało całą mszę jak i ewentualne przyjęcie dla rodziny. Teraz częściej dzieci chrzczone są w starszym wieku. Rodzicom zazwyczaj chodzi o to, by dzieci były już bardziej świadome. Zazwyczaj maluchy potrafią już siedzieć, dzięki czemu podczas zdjęć mogą wyjść bardzo fajne ujęcia. Jest to też spowodowane wyborem ubranek dla malucha. Dzięki temu, że siedzi bądź już nawet chodzi, jeżeli jest starsze, możemy wybrać bardziej elegancki strój.

Ubranko do chrztu – jak wybrać?

To, jakie wybierzemy ubranko do chrztu, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest pora roku, którą wybierzemy na tę uroczystość. Latem temat ten jest dość prosty do rozwiązania. Dla dziewczynki świetnie sprawdzi się bawełniana, lekka sukienka, która będzie delikatna i zwiewna. Aktualnie modna jest prostota i delikatność, również biorąc pod uwagę dodatki. Warto pomyśleć o pięknych i pasujących bucikach, nawet jeśli młoda dama nie jest jeszcze z tych chodzących dzieci.

Warto pomyśleć o czymś na główkę. Może to być lekki i zwiewny kapelusik, bądź delikatna opaska. Zimą możemy postawić na elegancki, jasny kombinezon, który ochroni nasze dziecko przed zimnem w kościele. Zimowe sukienki będą zdecydowanie z długim rękawem i wykonane będą z cieplejszego materiału, który ochroni je przed zmarznięciem. Do tego cieplejszy sweterek oraz cieplejsze buciki i nasza dama wygląda bardzo elegancko. Z pewnością sukienki do chrztu od Balumi.com.pl sprawdzą się na każdą kieszeń i na każdą pogodę.

chrzest ubranko
To, jakie wybierzemy ubranko do chrztu, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest pora roku, którą wybierzemy na tę uroczystość | fot.: materiał partnera

Co dla chłopca?

Równie elegancko do chrztu możemy ubrać małego chłopca. Tutaj też może występować zasada, że im młodszy, tym lepiej i mniej problemów, ale tak jak wspominaliśmy na początku, wszystko zależy od rodziców. Dla chłopców również przygotowane są piękne komplety, specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Tutaj również ubranko możemy dostosować do pory roku i warunków pogodowych. Dla chłopców kompleciki w zasadzie składają się ze spodenek i koszulki. Latem wybierzemy bardziej zwiewne i delikatne materiały jak bawełna czy len. Koszulkę możemy zastąpić body, z krótkim rękawem o kroju eleganckiej koszuli i do tego miękka i wygodna marynarka. Warto również pomyśleć o bucikach, niezależnie od tego czy maluch chodzi samodzielnie, czy też nie.

Zimą, tak jak w przypadku dziewczynek możemy zakupić kombinezon, aby było mu ciepło podczas uroczystości w kościele. Przy starszych chłopcach możemy zakupić cieplejsze spodenki, a skupić się na ciepłej kurtce, która będzie eleganckim dodatkiem do całego stroju. Na główkę latem możemy kupić delikatny kapelusik osłaniający od słońca, a zimą zdecydowanie cieplejszą garderobę.

Materiał partnera

Tags from the story