Jakie kapcie do przedszkola wybrać?

kapcie do przedszkola
Stopa malucha w wieku od 3 do 6 lat potrafi rosnąć nawet o 1 mm miesięcznie, więc nie warto kupować kapci dla dzieci do przedszkola w nieodpowiednim rozmiarze | fot.: materiał partnera

Kompletujesz właśnie wyprawkę dla przedszkolaka? Nie zapomnij o wygodnych butach do przedszkola! Maluchy są niemal cały czas w ruchu, gotowe do zabawy i płatania figli. Dowiedz się, jakie kapcie dla dzieci wybrać, aby maluch prawidłowo się rozwijał oraz mógł swobodnie spędzać czas wśród rówieśników.

Jakie buty do przeszkolą? Przede wszystkim wygodne i stabilne!

Każdy maluch musi mieć możliwość swobodnego poruszania się. Dzięki temu nic nie przeszkadza mu w beztroskiej zabawie oraz odkrywaniu świata. W domu nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dziecko chodziło boso, ale poza nim jest to właściwie niemożliwe. Dlatego dobrze dopasowane kapcie do przedszkola to podstawa wyprawki przedszkolaka w wieku 3-6 lat.

Cechy butów do przedszkola:

  1. Łatwe w zakładaniu np. wsuwane albo zapinane na rzep – na sznurówki przyjdzie jeszcze czas.
  2. Dopasowane rozmiarem i kształtem do szerokości oraz wielkości stopy dziecka. Nie mogą spadać, uwierać ani podrażniać skóry.
  3. Wyposażone w usztywniany zapiętek. Dzięki temu stopa będzie stabilnie utrzymana.
  4. Zabudowane, okrągłe, szerokie noski, które nie uciskają palców.
  5. Elastyczne oraz lekkie, aby maluch nie odczuwał dyskomfortu.
  6. Niska cholewka poniżej kostki lub delikatnie ją zakrywająca, która nie krępuje ruchów.
Warto wiedzieć: Źle dobrane kapcie do przedszkola w dłuższej perspektywie czasu mogą doprowadzić do kłopotów z kolanami oraz kręgosłupem.

Stopa malucha w wieku od 3 do 6 lat potrafi rosnąć nawet o 1 mm miesięcznie, więc nie warto kupować kapci dla dzieci do przedszkola w nieodpowiednim rozmiarze. Kolory i wzory też się liczą, ale najważniejsze są wygoda oraz komfort. Twoja pociecha powinna się w nich czuć, tak jakby chodziła boso.

Szukasz wygodnych butów dla przedszkolaka? Znajdziesz je tutaj: https://www.51015kids.eu/dziecko/dziewczynka/buty/kapcie

Kapcie dla dzieci do przedszkola – zwróć uwagę na podeszwę

Wiele mam zastanawia się, jakie buty do przedszkola kupić. W przypadku małych dzieci trzeba być przygotowanym na wszystko – nigdy nie wiesz, w jakich warunkach Twój maluch będzie miał okazję się bawić.

  1. Standardem jest antypoślizgowa podeszwa, która poradzi sobie z każdym podłożem. Dzięki temu maluch nie nabije sobie niepotrzebnie guza podczas niekontrolowanego upadku.
  2. Nie może być jednak zbyt gruba, aby nie utrudniała poruszania się.
  3. Kupując kapcie dla dzieci do przedszkola, trzeba również sprawdzić, czy jest elastyczna oraz giętka – najlepiej, aby zginała się w 1/3 długości. Dzięki temu nawet podczas szurania kolanami po podłodze buciki nie będą stawiać oporu.

Buty do przedszkola powinny być nowe. Zużyta podeszwa może nie spełniać swojego zadania w pełni.

Przewiewny materiał, czyli jakie kapcie do przedszkola kupić

Kapcie dla dzieci do przedszkola muszą oddychać. Najlepiej wybierać naturalne tkaniny, które sprawią, że skóra nie będzie się zagrzewać ani pocić. Odpowiednia jest bawełna. Nie warto inwestować w sztuczne oraz twarde tworzywa, które tylko utrudniają poruszanie. Buty do przedszkola nie mogą być jednak zbyt miękkie. Pluszowe modele należy zostawić do użytku domowego. Niezbędna jest także prawidłowa wentylacja – umożliwiają to specjalne dziurki.

Materiał partnera

Tags from the story
,