Jak wybrać kolor wózka dziecięcego na lato?

wózek dziecięcy kolor
Kolorystyka wózka to ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas jego wyboru | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór wózka dziecięcego to dla rodziców niemałe wyzwanie. Z jednej strony dla wielu osób bardzo istotna jest estetyka tego elementu, z drugiej jednak bardzo ważne, by był on funkcjonalny i wygodny, zarówno dla opiekuna, jak i maluszka. Dobór odpowiedniego modelu może być uzależniony również od pory roku, w której urodziło się dziecko. Jak wybrać kolor wózka dziecięcego na lato? Podpowiadamy.

Czy kolor wózka dziecięcego ma znaczenie?

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że kolor wózka ma znaczenie nie tylko w kontekście estetyki, ale również funkcjonalności. Czasami opiekunowie dopasowują kolor wózka do płci dziecka, a więc na przykład dla dziewczynek wybierają modele w odcieniach różu, a dla chłopców ciemniejsze wersje. Obecnie jednak coraz częściej stawia się na uniwersalne kolory, które są dopasowane przede wszystkim do pory roku, w której użytkowany jest wózek, a nie do płci maleństwa. To, jaki odcień mają wózki dziecięce, decyduje także o funkcjonalności i łatwości w utrzymaniu czystości danego modelu. Jaśniejsze tkaniny zazwyczaj szybciej się brudzą, jednak latem mogą być lepszym wyborem niż ciemne.

Jaki kolor wózka dziecięcego sprawdzi się latem?

Wybierając kolor wózka dziecięcego, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Jednym z istotnych jest między innymi, to kiedy będzie on użytkowany. W przypadku, kiedy na przykład dziecko będzie urodzone późną wiosną lub latem, warto postawić na model, który ochroni go przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, a więc upałem, intensywnym promieniowaniem słonecznym czy deszczem. Jak wiadomo, ciemne materiały przyciągają światło słoneczne, dlatego też ciemny wózek dużo szybciej się nagrzewa niż jasny model. Z tego powodu może nie sprawdzić się latem. 

O tej porze roku lepiej postawić na wózek w jasnym odcieniu, a więc na przykład bieli, beżu czy popielu. Obecnie na rynku możemy znaleźć również modele, w których budka utrzymana jest w jasnej kolorystyce, a reszta pojazdu w ciemnym tonie. Dzięki temu budka nie nagrzewa się tak szybko, a z drugiej strony, dzięki zastosowaniu ciemniejszej tkaniny, na reszcie elementów bardziej narażonych na zabrudzenie ewentualne plamy nie będą mocno widoczne.

Z jakich materiałów powinien być wykonany wózek użytkowany latem?

Kolorystyka wózka to ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas jego wyboru. Równie istotne są jednak materiały, z których wykonany jest dany model. Bardzo ważne, by były one oddychające i zapobiegały przegrzewaniu się gondoli. Letni wózek musi więc zapewniać cyrkulację powietrza, aby dziecko miało odpowiedni komfort. Z tego powodu wybrany model powinien posiadać otwory wentylacyjne w budce lub okienko wentylacyjne, a także mieć możliwość odsłonięcia budki w pozycji leżącej.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story