Gdy profesjonalne usługi pogrzebowe stają się niezbędne…

Aniołek i świeczka
Wykwalifikowane domy pogrzebowe specjalizują się w organizacji zarówno tradycyjnych pochówków, jak i pogrzebów z kremacją – w ramach różnych porządków wyznaniowych, z udziałem księdza lub mistrza ceremonii. | fot.: Fotolia

Tak jak śmierć stanowi oczywistą część egzystencji człowieka, tak samo ból oraz uczucie straty i pustki, towarzyszące odejściu kogoś bliskiego, są wpisane w naturę ludzką. Bez względu na to, czy go przeczuwamy, czy następuje nagle – kres życia takiej osoby oznacza mierzenie się z wyjątkowo trudnymi chwilami. Zwłaszcza, że sytuacja wymaga dopełnienia wszelkich formalności, związanych z godnym pochówkiem zmarłego. Na szczęście możemy wtedy liczyć na pomoc, zrozumienie i szacunek ze strony profesjonalnych domów pogrzebowych.

Pomocna dłoń w trudnych, bolesnych chwilach

Mimo całej świadomości, że koniec życia czeka każdego z nas, na co dzień przecież nie zastanawiamy się nad tym. W perspektywie kolejnych miesięcy i lat, wypełnianych typowymi czynnościami oraz planami na przyszłość, śmierć wydaje się daleka, niedotycząca nas ani otaczających nas osób. I dlatego gdy przychodzi po kogoś, tak trudno się pogodzić z tym faktem. Zwłaszcza, jeśli jest to ktoś bliski.

To wyjątkowo trudne chwile, którym w naturalny sposób towarzyszy ból, wewnętrzne rozdarcie, poczucie straty i tęsknoty. Ich ciężar wzrasta tym bardziej, że cierpienie mające szczególnym wymiar emocjonalny kontrastuje z przyziemną rzeczywistością – czyli koniecznością sprawnego załatwienia wszystkich spraw, umożliwiających godny pochówek zmarłego. I właśnie w takim celu powstały firmy świadczące profesjonalne usługi pogrzebowe. Na podstawie wieloletniego doświadczenia, w atmosferze szacunku i zrozumienia dla osób, które doznały tak bolesnej straty, pomagają dopełnić wszelkich formalności w tych trudnych chwilach, biorąc niezbędne obowiązki na swoje barki. Mowa tu o wsparciu zarówno w takich kwestiach, jak zakup nowych miejsc pochówku, realizacja spraw urzędowych, kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłku ZUS, jak w każdym aspekcie organizacji uroczystości pożegnania zmarłego.

Jakiego rodzaju wsparcie oferują domy pogrzebowe?

Firmy świadczące profesjonalne usługi pogrzebowe oferują kompleksową pomoc w kwestiach związanych z ostatnią posługą. Nie chodzi już tylko o sprawne załatwienie wszystkich, bardzo ważnych formalności natury biurokratycznej (w urzędach czy kancelariach kościelnych i cmentarnych). Tego typu działalności zapewniają całodobowy transport osób zmarłych (z prywatnych domów, ośrodków opieki, szpitali i hospicjów) na terenie całego kraju, a także spoza jego granic. Ponadto, gwarantują godne przechowywanie ciała oraz możliwość pożegnania osoby, która odeszła, we własnych, odpowiednio przygotowanych kaplicach. Dzięki istniejącemu pogotowiu pogrzebowemu, istnieje możliwość skorzystania z usług funeralnych o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu.

Wykwalifikowane domy pogrzebowe specjalizują się w organizacji zarówno tradycyjnych pochówków, jak i pogrzebów z kremacją – w ramach różnych porządków wyznaniowych, z udziałem księdza lub mistrza ceremonii. Są w stanie zagwarantować pełną pomoc w każdym aspekcie przygotowań do ostatniego pożegnania. Chodzi tu m.in. o tanatokosmetykę, wybór odzieży żałobnej, trumien lub urn oraz takich akcesoriów, jak krzyże, tabliczki nagrobne i relikwiarze. Profesjonalne domy pogrzebowe zapewnią komfortowy transport uczestników pogrzebu, solidną oprawę muzyczną i fotograficzną ceremonii. Można liczyć na ich wsparcie w zakresie takich działań, jak zlecenie wydruku nekrologów, przygotowanie i dowóz wieńców czy nawet późniejsza opieka nad grobami. Zakres tych usług potrafi być jeszcze szerszy i co szczególnie ważne – dostosowywany do indywidualnych potrzeb. Wszystko po to, aby osoba zmarła została pożegnana w godny sposób, tak jak by sobie tego życzyła. A jej bliscy otrzymali pełne wsparcie i zrozumienie w szczególnie trudnych, przepełnionych smutkiem chwilach.


OLI

Tags from the story
, ,