Jak zamówić kuriera do domu?

Klient odbiera paczkę od kuriera
Kurier może odebrać przesyłkę we wcześniej umówionym, dogodnym dla klienta terminie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Firmy kurierskie oferują nie tylko dostarczenie przesyłki pod wskazany adres, ale również odebranie jej u nadawcy w odpowiadającym mu terminie. Taka usługa, nazwana z języka angielskiego door-to-door, czyli od drzwi do drzwi, jest obecnie najczęściej wykorzystywanym sposobem nadawania paczek. Jak zamówić kuriera i jak wybrać najbardziej opłacalną cenowo opcję?

Dlaczego warto wybrać opcję door-to-door?

Zamówienie kuriera z opcją odebrania przesyłki u nadawcy jest niezwykle wygodną opcją. Niepotrzebne jest udawanie się do punktu nadań i czekanie w kolejce. Jest to szczególnie komfortowe wyjście w przypadku wysyłania wielu paczek lub nadawania przesyłek o dużej wadze.

Kurier może odebrać przesyłkę we wcześniej umówionym, dogodnym dla klienta terminie. Dzięki temu łatwo dopasujemy wizytę firmy przesyłkowej do naszego grafiku i czasu pracy. Kurier pomoże przenieść ciężką paczkę do samochodu. Może również samodzielnie wydrukować etykietę przewozu, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wykonanie druku na własną rękę.

Tani kurier – gdzie go zamówić?

Na rynku działa wiele firm kurierskich. Trudno więc zdecydować się na usługi jednego przedsiębiorstwa. Oczywiście, najważniejszym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję jest koszt przesyłki. Jednak trudno porównać oferty wszystkich dostępnych kurierów – jest to zadanie niezwykle czasochłonne. Telefoniczne rozmowy, negocjacje czy przeszukiwanie internetu w celu znalezienia potrzebnych informacji nie należą do przyjemnych zadań. Dodatkowo każda firma oferuje inne usługi – warto więc dokładnie zapoznać się z nimi, aby być pewnym, czy spełniają one nasze wymagania.

Prostym, szybkim i skutecznym narzędziem do porównywania cen i usług firm kurierskich jest platforma epaka.pl. Na stronie znajdują się pola dotyczące obliczania kosztów przesyłki. Wystarczy wypełnić je odpowiednimi informacjami – dotyczą one wielkości i wagi paczki, miejsca, do którego jest ona adresowana oraz jej kształtu (inny koszt dotyczy przesyłek standardowych, a inny tych o niestandardowym kształcie, jak na przykład rower, koło czy tuba). Na podstawie tych informacji otrzymamy wycenę. Serwis epaka.pl współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, takimi jak DPD, DHL, UPS, Geis, FedEx, Paczkomaty InPost, Geis, GLS, a także Paczka w ruchu, Meest, Poczta Polska, Świat Przesyłek czy Erontrans. Dzięki temu otrzymamy propozycję cenową różnych firm. W następnym kroku można łatwo sprawdzić, czy dana firma oferuje interesujące nas usługi (na przykład konkretny sposób awizacji, dostarczenie w odpowiednich godzinach czy możliwość dostarczenia przesyłki w sobotę).

Jak zamówić kuriera przez internet?

Po zapoznaniu z ofertami, wybraniu kuriera i zaznaczeniu odpowiednich usług wystarczy uzupełnić informację o adresie nadawcy i adresata. Za usługę zapłacić można zarówno kartą kredytową, jak i przelewem. Otrzymamy oczywiście numer, dzięki któremu będziemy mogli być w bezpośrednim kontakcie z kurierem.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,