Co to kredyt oddłużeniowy i jakie warunki trzeba spełnić, żeby go otrzymać?

mężczyzna liczący pieniądze
Kredyt oddłużeniowy jest zobowiązaniem celowym, udzielanym na spłatę wybranych zobowiązań (kredytów gotówkowych i nie tylko) | fot.: materiał partnera

Na polskim rynku produktów finansowych dostępne jest znacznie więcej ciekawych rozwiązań niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Poza bardzo tradycyjnymi kredytami, takimi, jak kredyt gotówkowy czy hipoteczny, można spotkać także wiele innych wartych uwagi produktów, które mogą okazać się dla nas bardzo przydatne.

Przykładem takiego produktu może być kredyt oddłużeniowy. Świadomość na jego temat się zwiększa, ale wciąż nie każdy wie, czym on jest i w jakiej sytuacji może się sprawdzić. Tymczasem rośnie również ilość poważnie zadłużonych Polaków, dla których mógłby być on niezwykle użyteczny. W takim razie, czym dokładnie jest kredyt oddłużeniowy? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc go otrzymać?

Kredyt oddłużeniowy – najważniejsze informacje

Kredyt oddłużeniowy jest zobowiązaniem celowym, udzielanym na spłatę wybranych zobowiązań (kredytów gotówkowych i nie tylko). Środków z kredytu oddłużeniowego nie można wydać w dowolny sposób – są one przeznaczone konkretnie do uregulowania wybranych wcześniej i przedstawionych kredytodawcy długów.

Zadaniem kredytu oddłużeniowego jest zmniejszenie ilości zobowiązań posiadanych przez daną osobę, a także wysokości comiesięcznych rat. Długi maksymalny okres spłaty tego typu kredytów umożliwia ustanowienie raty na poziomie odczuwalnie niższym niż suma rat spłaconych długów. Wysokość raty zawsze ustalana jest indywidualnie, tak, aby na pewno nie okazała się ona ostatecznie zbyt wysoka i w związku z tym trudna do terminowej spłaty.

Kredyty oddłużeniowe mogą, ale nie muszą wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Tego typu szczegóły ustala się indywidualnie, na podstawie szczegółów sytuacji finansowej danej osoby, a także kwoty kredytu, który chce ona zaciągnąć.

Więcej ważnych informacji na temat kredytu oddłużeniowego znajduje się tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Jeśli jesteśmy poważnie zadłużeni, warto zainteresować się tego typu rozwiązaniami jak najszybciej. Każdy dzień zwłoki może prowadzić do wzrostu zadłużenia i pogorszenia się naszej sytuacji finansowej.

Warunki kredytu oddłużeniowego

Kredyt oddłużeniowy odznacza się znacznie bardziej liberalnymi warunkami niż inne popularne typy kredytów, ale nie oznacza to, że taki kredyt otrzyma absolutnie każdy. Niezbędne będzie m.in. spełnienie minimalnych warunków dotyczących zdolności kredytowej, czyli konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu.

Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, a także upewnić się, że kredyt będzie maksymalnie korzystny, powinniśmy zwrócić się o poradę do dobrego pośrednika kredytowego.

Doświadczony ekspert kredytowy, którego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/, pomoże nam uzyskać decyzję kredytową szybko i bez zbędnych, uciążliwych formalności. Przeanalizuje naszą sytuację i dobierze właściwą ofertę kredytu, oszczędzając tym samym nasz czas i nerwy.

Pośrednik zajmie się przeprowadzeniem negocjacji z bankiem i zadba o ograniczenie wszelkich formalności do minimum, co z pewnością docenią osoby, którym zależy na jak najszybszym poprawieniu swojej sytuacji.

Materiał partnera

Tags from the story
,