Najlepszy kurs euro? Nie w banku, a w Internecie!

Waluta w dłoni
Od prawie dekady idealnym rozwiązaniem dla ludzi szukających atrakcyjnego kursu euro jest Internet. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Euro to jedna z najpopularniejszych walut. Taniego kursu euro szukają nie tyko przedsiębiorcy, rozliczający się w europejskiej walucie, ale również turyści, spędzający wakacje za granicą, a także osoby mieszkające w innych krajach i przesyłające pieniądze do rodziny w Polsce. Atrakcyjny kurs euro to podstawa w ich rozliczeniach walutowych, dlatego zawsze szukają najkorzystniejszej ceny euro. Gdzie ją zatem znaleźć?

Od prawie dekady idealnym rozwiązaniem dla ludzi szukających atrakcyjnego kursu euro jest Internet. To tu działają kantory online. Czym są te instytucje? E-kantory to po prostu serwisy świadczące usługi wymiany walut w Internecie. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl są bardzo popularne – ten poznański kantor wybrało już niespełna trzysta tysięcy klientów, którzy wystawili ponad 700 tysięcy pozytywnych opinii na stronie Opineo po wykonanych transakcjach wymiany walut.

Skąd tak duża popularność internetowych kantorów? Z pewnością na ich korzyść przemawia wygoda, dostępność i oczywiście cena. Jeśli szukamy atrakcyjnego kursu europejskiej waluty, wystarczy, że wejdziemy na stronę https://internetowykantor.pl/kurs-euro/, gdzie na bieżąco możemy śledzić zmiany kursy tego pieniądza, jak i sprawdzić archiwalne kursy.

Aby skorzystać z oferowanego przez Internetowykantor.pl kursu, musimy założyć własne konto w serwisie, co jest proste, szybkie i pozbawione zbędnych formalności. Wystarczy, że po założeniu konta zasilimy je środkami i po zaksięgowaniu wpłaty możemy wymieniać złotówki na euro. Tylko od nas zależy, czy zlecimy wymianę po aktualnie najlepszym kursie, czy poczekamy na korzystniejszy. Możemy również wykorzystać możliwość autozatwierdzania – wówczas wymiana nastąpi wtedy, gdy nasze środki pojawią się na koncie
w Internetowykantor.pl. Możemy także wskazać, jaki kurs nas interesuje – wówczas, jeśli taki kurs się pojawi, wymiana euro zostanie wykonana automatycznie.

Skąd tak duża popularność kantorów internetowych? Z pewnością jest ona wynikiem niskiego spreadu, który w porównaniu z ofertą banków, jest bardzo atrakcyjny w serwisach takich jak Internetowykantor.pl. E-kantory działają dla dobra swoich klientów, oferując niską różnice między ceną sprzedaży a ceną kupna euro. Kantory online mogą sobie pozwolić na obniżenie marży z powodu dużych obrotów, wynikających ze swojej ogromnej popularności.

Jest ona wynikiem nie tylko oferty kantorów internetowych, która jest bardzo atrakcyjna, ale również dużego stopnia bezpieczeństwa usług e-wymiany. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl dają gwarancję bezpieczeństwa równą bankom. Te zabezpieczenia doceniają specjaliści w branży, którzy nagrodzili Internetowykantor.pl nagrodą Złoty Bankier w kategorii „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki” w prestiżowym plebiscycie, organizowanym przez portal Bankier.pl. W tym samym konkursie Internetowykantor.pl otrzymał również wyróżnienie w kategorii „Kantory internetowe i platformy walutowe” dla najlepszego serwisu oferującego wymianę walut online.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,