Jak wybrać obrączki ślubne, które będą zachwycały przez długie lata?

obrączki sundiamore
Najczęściej kojarzymy obrączki ślubne ze złotem. Klasykę stanowią obrączki o profilu półokrągłym | fot.: materiał partnera

Tysiące wzorów, różnorodność materiałów, metali, odcieni w jakich dostępne są obrączki ślubne mogą przyprawić przyszłych małżonków o zawrót głowy. Dokonujemy wyboru spośród obrączek wykonanych ze złota, srebra, ale również z rzadko spotykanych surowców takich jak tytan czy  wolfram pallad. Znajdziemy obrączki klasyczne, ale również nowoczesne i ekstrawaganckie, obrączki z brylantami oraz dwukolorowe. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając nasze obrączki ślubne?

Obrączki ślubne a wpływ materiału na użytkowanie i trwałość

Najczęściej kojarzymy obrączki ślubne ze złotem. Klasykę stanowią obrączki o profilu półokrągłym. Obrączki wypukłe na zewnątrz będą wygodne, co z pewnością docenimy przy ich codziennym użytkowaniu. Obrączki ślubne, które znajdziemy w ofercie sklepu z biżuterią SUNDIAMORE są wyprofilowane soczewkowo. Są one wypukłe również od wewnątrz co dodatkowo zwiększa komfort osób je noszących. Ciało pod obrączką oddycha a my nie cierpimy z powodu odparzeń. Gdy zaś zajdzie potrzeba ściągnięcia obrączki, np.  w przypadku opuchlizny palca, nie przysporzy nam to trudności. Warto wiedzieć, że w przypadku wystąpienia dużej opuchlizny i obrączki wykonanej z tytanu lub wolframu, przecięcie jej byłoby niemożliwe bez konieczności uszkodzenia ciała. W podobnych okolicznościach, złota obrączka może zostać bez problemu przecięta przez złotnika. Warto uwzględnić również i tę kwestię, zważywszy na to, że przypadków rozcięcia obrączek nie ma wcale tak mało.

Materiał a zarysowania

Jedną z najczęstszych przyczyn wyboru obrączek wykonanych z materiałów innych niż złoto jest przekonanie, że materiały takie jak tytan nie będą podatne na powstawanie rys. W rzeczywistości, obrączki wykonane z tytanu czy wolframu potrafią się mocno porysować. Gdy porysuje się złota obrączka, wciąż wygląda jak złota. Jednak obrączka wykonana z tytanu wyglądem będzie przypominała żelazny płaskownik zawinięty wokół palca. Ponadprzeciętna trwałość takich materiałów jest zatem jedynie mitem, a my możemy się bardzo rozczarować pokładając w nich zbyt dużą wiarę.

Optymalny wybór – czyli tak naprawdę jaki?

Skoro już wiemy nieco więcej na temat materiałów, możemy zawęzić nieco nasze poszukiwania. W Atelier Jubilerskim SUNDIAMORE kwestią nadrzędną pozostaje wybór obrączek, które mają służyć małżonkom przez całe życiu. W rezultacie, nie ma tu miejsca na kompromis w odniesieniu do jakości zarówno materiałów jak i wykonania, nie tylko w przypadku obrączek, ale również innych wyrobów jubilerskich takich jak złoty łańcuszek, pierścionek zaręczynowy czy kolczyki. Poszukując właściwej obrączki upewnijmy się, że  dobrze dobierzemy jej szerokość do kształtu dłoni. Nie na każdej dłoni dobrze wygląda wąska obrączka i nie każdej jest pięknie z obrączką szeroką. W SUNDIAMORE mamy możliwość zamówienia obrączek stanowiących parę, ale różniących się od siebie szerokością. Najczęstszy wybór stanowią obrączki próby 585. To nie tylko tradycja, ale przede wszystkim komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli mamy obrączki soczewkowe. Możemy łączyć kolory złota, powierzchnie satynowe, matowe, błyszczące oraz diamentowane. Brylanty mogą stanowić ekskluzywny dodatek do damskiej obrączki. To właśnie obrączki ślubne z brylantami są główną ofertą sklepu jubilerskiego SUNDIAMORE. Istnieje możliwość dokonania zakupu przez Internet lub jeśli wolimy – osobiście w Atelier Jubilerskim w Józefowie.

Materiał partnera

Tags from the story
,