Jak zorganizować przyjęcie-niespodziankę?

kobieta ze złotymi balonami
Warto wziąć pod uwagę wiele dekoracji. Balony foliowe litery to dopiero przedsmak całej imprezy | fot.: stock.adobe.com

Bliscy zawsze zasługują na świętowanie urodzin. Niezależnie od tego, czy kończą pięć, czy czterdzieści wiosen. Każda okazja jest tak samo ważna. Jak więc zorganizować przyjęcie dla kogoś ważnego? Szczególnie jeśli on sam nie wykazuje chęci spotkania w rodzinnym gronie? Przede wszystkim należy zadbać o charakter imprezy i dekoracje. Dobrym i prostym pomysłem są balony foliowe litery, które można łatwo zamontować w domu solenizanta lub na zewnątrz, w zależności od tego, gdzie planowana jest dana impreza.

Wybór motywu przewodniego

Podczas organizacji tego typu przyjęć, ważna jest znajomość zainteresowań osoby. W praktyce oznacza to, że motyw przewodni powinien odpowiadać solenizantowi i być dopasowany do niego. Jeśli wiemy, że dana osoba nie lubi przyjęć z pompą, to warto dla niego zaaranżować spotkanie w przyjacielskim gronie. Imprezy niespodzianki mają to do siebie, że zawsze są miłe, niezależnie od tego, ile osób jest zaproszonych.  Jeśli motyw przewodni został wybrany i jest zgodny z zainteresowaniami solenizanta, to teraz nadchodzi czas na dekorację sali lub placu, na którym odbywa się impreza. Należy pamiętać, że stół musi być zlokalizowany w centralnej części miejsca. Obok niego lub na wejściu może znaleźć się szereg dekoracji, najlepszym wyborem są balony foliowe litery lub cyfry. Można z nich ułożyć imię solenizanta, napis Sto lat lub Wszystkiego najlepszego. Balony zlokalizowane na wstępie są świetnym pomysłem, który od razu na wejściu zaskoczy głównego gościa imprezy.

Bądź kreatywny

Warto wziąć pod uwagę wiele dekoracji. Balony foliowe litery to dopiero przedsmak całej imprezy. Należy wyposażyć się w szereg innych dodatków. Mogą być to girlandy z imieniem solenizanta, konfetti, jeśli impreza zaplanowana jest na pustej przestrzeni, a także kubeczki i czapeczki urodzinowe. Możliwości jest mnóstwo. Planując imprezę dla najmłodszych, można dla nich wykonać „balonowy kącik”. Balony wraz ze sznureczkami zebrać w jednym rogu sali, aby najmłodsi mogli się nimi swobodnie bawić. Z drugiej strony warto wykorzystać motyw balonów foliowych i w napisy z nich ułożone, wyposażyć całą salę. Można je zakupić w różnych kolorach. Najpopularniejszymi są złote, srebrne oraz holograficzne. Co więcej, jeśli w okolicy są schody, różnobarwnymi balonami można ozdobić całe poręcze. Żyrandol i sufit warto ozdobić kolorowymi serpentynami, nawiązującymi tematycznie i kolorystycznie do charakteru imprezy. Tort warto przyozdobić sztucznymi ogniami i świeczkami w kształcie wieku solenizanta.

Materiał partnera zewnętrznego