Prezent na Dzień Matki – kilka pomysłów na udany upominek

matka i córka w różowej sesji zdjęciowej
Upominki z okazji Dnia Matki wcale nie muszą oznaczać dużych wydatków. W końcu chodzi przede wszystkim o pamięć, wyraz uczucia, szacunku oraz podziękowania za wszystkie starania i troskę ze strony mamy | fot.: stock.adobe.com

Choć każda okazja jest dobra, aby obdarowywać najbliższych ciepłymi słowami i miłymi gestami, idealnym momentem do celebrowania ważnych relacji są szczególne święta kalendarzowe. A tak się składa, że 26 maja – zatem już niedługo – swój dzień będą miały nasze mamy. Wiele osób planuje uczcić ten moment, wręczając wyjątkowy upominek, ale jednocześnie… ma trudność z wyborem odpowiedniego podarunku. Oto kilka propozycji prezentów, z których na pewno ucieszy się niejedna mama.

Upominki z okazji Dnia Matki wcale nie muszą oznaczać dużych wydatków. W końcu chodzi przede wszystkim o pamięć, wyraz uczucia, szacunku oraz podziękowania za wszystkie starania i troskę ze strony mamy. A podarunek może te intencje podkreślać na różne sposoby. Dlatego strzałem w dziesiątkę okazują się często upominki z rodzaju DIY – do it yourself, czy też prezenty oferujące wyjątkowe doświadczenia. Oczywiście, warto zawczasu utwierdzić się w przekonaniu, co mama lubi, czym się interesuje i jaka niespodzianka rzeczywiście mogłaby sprawić jej radość. Jeśli jednak ta wiedza okaże się niewystarczająca, aby wybrać ciekawy prezent na Dzień Matki, możesz zawsze skorzystać z poniższych pomysłów.

Roślinny upominek w niecodziennym wydaniu

Która kobieta nie lubi dostawać kwiatów? No właśnie – dlatego piękny bukiecik czy nawet ozdobna roślina doniczkowa często sprawdza się jako upominek z okazji Dnia Matki, nawet jeśli pomysł ten wydaje się zwyczajny. Jednak tego rodzaju prezent również może być nietuzinkowy. Wystarczy, że podarujemy… własnoręcznie wykonany las w słoiku! To dość oryginalna forma „przechowywania” roślin, która szybko zyskała dużą popularność. I to nie tylko wśród szczególnych miłośników flory. Posadzenie odpowiednich gatunków sukulentów i roślinek w eleganckim słoju nie należy to trudnych zadań, a przy tym możemy całą kompozycję ładnie przystroić. To piękna, naturalna dekoracja, która w efektywny sposób wzbogaci wystrój wnętrza domu lub aranżację tarasu. Warto dodać, że rośliny znajdujące się w szczelnie zamkniętym naczyniu tworzą własny ekosystem, przez co nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Zatem wręczając ukochanej mamie las w słoiku, jednocześnie nie dorzucamy jej kolejnych „zadań domowych”. A przy tym obdarowujemy ją prezentem wykonanym samodzielnie. Każda mama z pewnością to doceni!

Kalejdoskop najpiękniejszych chwil do powieszenia na ścianie

Kolejna propozycja z kategorii handmade. I chyba nawet jeszcze prostsza, a zarazem budząca mnóstwo wspaniałych emocji. Wykonanie takiego prezentu również nie wymaga specjalnych nakładów pieniężnych – wszystko możesz wykonać samodzielnie. Jeśli jednak chcesz sobie ułatwić zadanie – rozejrzyj się za średniej wielkości antyramą, najlepiej taką z dodatkową opcją podpórki. Skompletuj cyfrowe zdjęcia rodzinne oraz inne, które wywołują u Twojej mamy cudowne wspomnienia, a następnie wydrukuj je i powycinaj (dokładnie lub fantazyjnie – wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej!). Uzyskane fragmenty przyklej na kartce, tworząc z nich sentymentalny, pełen ciepła kolaż. Gotową kompozycję umieść w ramce, którą Twoja mama będzie mogła zawiesić na ścianie albo postawić na którejś z półek. Własnoręcznie wykonany prezent, w tak ciekawej formie, niejednokrotnie da wiele powodów do uśmiechu.

Wyjątkowe przeżycia na specjalną okazję

Jeśli myślisz o zakupie prezentu na Dzień Matki – pamiętaj, że nie musi to być koniecznie roślina, biżuteryjny lub odzieżowy dodatek, elegancki zestaw kosmetyków czy komplecik ślicznie pachnących świec. Choć oczywiście takie rozwiązania nieraz okazują się znakomite. Jednak zamiast konkretnych przedmiotów możesz podarować swojej mamie wspaniałe przeżycia – związane z jej aktualnymi potrzebami, pielęgnowaną pasją albo dziedziną, którą chciała poznać, ale nigdy nie odważyła się tego zrobić samodzielnie. Może świetnym pomysłem będzie voucher na relaksacyjny zabieg? Albo zaproszenie do udziału w warsztatach kreatywnych, związanych ze sztukami plastycznymi? Czy też w degustacji potraw z regionu, który uwielbia Twoja mama? Wybór takich opcji jest obecnie naprawdę bogaty. Co więcej, pełne uciech Święto Mamy możesz zaaranżować samodzielnie. Całodzienne wyręczenie w licznych obowiązkach, przygotowanie wyjątkowego obiadu i podarowanie zdecydowanie większej ilości czasu oraz uwagi – w czasach ciągłego pośpiechu i „mnóstwa spraw do załatwienia” – nierzadko potrafi stać się najpiękniejszym prezentem ze wszystkich możliwych.


JSA