Skarbonka z grawerem – pomysł na prezent z okazji Chrztu Świętego

chrzest
Wybierając odpowiedni prezent na chrzest dla dziecka, chcemy postawić na coś oryginalnego | fot.: stock.adobe.com

Większość osób, które biorą udział w uroczystości Chrztu Świętego dziecka, na prezent wybierają zabawki, ubranka bądź po prostu, wkładają do koperty pieniądze. Niemniej jednak rodzice chrzestni oraz inne osoby bliskie maleństwu, powinni sięgnąć po nieco bardziej wyrafinowany upominek. W jego roli doskonale sprawdzi się skarbonka z grawerem. Dlaczego warto wybrać właśnie ją jako prezent?

Skarbonka dla chłopca i dziewczynki

Posrebrzana skarbonka z grawerem doskonale nadaje się na prezent zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Dostępne są bowiem różne modele skarbonek z grawerem – wśród nich znajdziemy między innymi misie, pojazdy samochodowe, piłki, wózeczki. Dodatkowo na każdej skarbonce znajduje się grawer, którym najczęściej jest krótka sentencja bądź krótkie życzenia, a także imię dziecka oraz data chrztu bądź po prostu data urodzenia. Spersonalizowany prezent w postaci skarbonki z grawerem z pewnością skradnie serduszko dziecka, gdy nieco podrośnie. Zachwyceni prezentem z pewnością będą również rodzice, którzy mogą postawić skarbonkę na półce, w pokoju dziecięcym.

Dlaczego właśnie skarbonka?

Wybierając odpowiedni prezent na chrzest dla dziecka, chcemy postawić na coś oryginalnego. Niestety, tradycyjne zabawki, ubranka czy innego rodzaju gadżety to najczęściej spotykane upominki. Choć przydatne, to nie sprawią, że wyróżnimy się w tłumie gości. Natomiast skarbonka z grawerem jest dobrym wyborem z kilku powodów. Przede wszystkim stanowi pamiątkę dla maluszka na całe życie – ostatecznie z zabawek czy ubranek dziecko prędzej czy później wyrośnie, zaś skarbonka z grawerem może stać w jego pokoju przez cały czas. Co więcej, dzięki prostej skarbonce rodzice mogą uczyć swoje dziecko oszczędzania już od najmłodszych lat. Oczywiście, nie chodzi o to, aby kumulować w niej duże sumy pieniędzy, niemniej jednak nawet przedszkolak powinien dysponować pewną, niewielką kwotą własnych środków finansowych, które uczy się wydawać w mądry sposób. Skarbonka z grawerem może stać się pretekstem do wprowadzenia dziecka w świat pieniądza, co – zdaniem ekonomistów, a także pedagogów- powinno mieć miejsce jak najwcześniej.

Nie tylko na chrzest

Dzieciom, które Chrzest Święty już przyjęły, również można podarować oryginalną skarbonkę z grawerem. Może ona stanowić doskonały prezent na roczek bądź po prostu, na urodziny czy na święta. Wtedy też tekst, który wybieramy, wygląda nieco inaczej. W dalszym ciągu warto jednak umieścić na skarbonce imię dziecka, opcjonalnie także jego datę urodzenia. 

Materiał partnera

Tags from the story
, ,